Ana sayfa GÜNDEM Öztürk; “Eczanelerimizin faaliyetlerine devam etmesinde bir sakınca yoktur”

Öztürk; “Eczanelerimizin faaliyetlerine devam etmesinde bir sakınca yoktur”

594
0

Ankara Eczacı Odası Polatlı Temsilcisi Serpil Öztürk Koronavirüs ile Mücadele sürecine ilişkin Eczaneler hususunda geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gündeme gelen konulara dair basın açıklamasında bulundu. Son günlerde sosyal medyada eczaneler ve eczacıların hedef alınarak gündem oluşturulmaya çalışıldığını belirten Öztürk; Polatlı içerisindeki tüm eczanelerde İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün kontrolünde gerekli tedbirlerin alındığını, eczanelerin faaliyetlerine devam etmesinde herhangi bir sakınca olmadığını belirtti.

Ankara Eczacı Odası Polatlı Temsilcisi Serpil Öztürk Koronavirüs ile Mücadele sürecine ilişkin Eczaneler hususunda geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gündeme gelen konulara dair basın açıklamasında bulundu. Öztürk konuya ilişkin açıklamasında; “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan çok ağır bir Pandemi süreci yaşamaktayız. Bu sürecin başladığı günden bu yana; sağlık çalışanlarımız özveri ile risk altında çalışarak büyük başarılar sağlamışlardır. Bu süreçte hayatlarını ortaya koyarak çalışan ve hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu zorlu günlerde kaygı yaşayan kıymetli vatandaşlarımızın en çok başvurduğu sağlık kuruluşu eczanelerimiz olmuştur. Eczacılar olarak kendimizin, çalışanlarımızın ve halkımızın sağlığını korumak için gerekli tedbirleri maksimum düzeyde uygulamaktayız. Devletimiz tarafından dağıtılan maskelerin sorunsuz, şikayetsiz ve hijyenik bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılması yine eczanelerimiz aracılığıyla sağlanmıştır. Mesai mefhumu olmaksızın 24 saat sağlık hizmeti veren eczacılarımız bu süreçte dünyanın ve Türkiye’nin mücadele ettiği virüs tehdidi ile karşı karşıya kalmışlardır. Tüm sağlık kuruluşlarında olduğu gibi eczanelerimizde de bu hastalığın görülmesi olasıdır.

“Hastalarımızı ilk olarak karşılayan ve en ön safta yer alan askerler eczacılarımızdır”

Son günlerde sosyal medyada eczaneler ve eczacılarımız hedef alınarak gündem oluşturulmaya çalışılmaktadır. Hayatımızı hiçe sayarak verdiğimiz bu mücadelede; çoğu asılsız ve hedef gösterilerek yapılan bu haksız paylaşımlar bizleri derinden üzmüştür. Bu dönemde halkımızdan konuya ilişkin gereken hassasiyeti bekliyoruz. Nitekim eczanelerimizde Koronavirüs ile Mücadele hususunda Polatlı İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün kontrolü altında gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Eczanelerimizin faaliyetlerine devam etmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Eczacılarımız bu mesleği seçerken halkımızın her türlü sıkıntılı sürecinde maddi, manevi destek olacağına yemin etmiş ve Pandemi döneminde de bunu hakkıyla yerine getirmişlerdir. Bu süreci bir savaş olarak kabul edersek; hastalarımızı ilk olarak karşılayan ve en ön safta yer alan askerler eczacılarımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımıza, eczacılarımıza kolaylıklar diliyor; bu zor süreci kıymetli vatandaşlarımızla birlikte el ele başarıyla atlatacağımıza yürekten inanıyorum.” Cümlelerine yer verdi.