Ana sayfa GÜNDEM Koronavirüs bile trafik magandalarını durdurmadı

Koronavirüs bile trafik magandalarını durdurmadı

811
0

Vatandaşların da oldukça şikayetçi olduğu çevreyi huzursuz eden (drift yapan, abart egzoz kullanan, modifiyeli) araç sürücülerine, ne Koronavirüs ne de cezalar engel olabiliyor. İlçemizde trafik ekiplerince her ay tespit edilerek yüklü cezalar tanzim edilen bu sürücülere Mayıs ayında yine yenileri eklendi.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği Mayıs ayı trafik istatistik raporu açıklandı. İlçemizde Mayıs ayında bin 794 araç kontrol edildi, bu araçlardan bin 86 tanesine toplam 346 bin 691 TL idari para cezası yazıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşların da oldukça şikayetçi olduğu çevreyi huzursuz eden (drift yapan, abart egzoz kullanan, modifiyeli) araçlara da geçit verilmedi. Mayıs ayında Drift yapan 2 araç, abart egzozlu 3 araç ve Modifiyeli 10 araç olmak üzere toplam 15 araç hakkında işlem yapıldı, 18 bin 846 TL ceza yazılarak araçlar trafikten men edildi.

43 araç trafikten men edildi

Mayıs ayında ayrıca 43 araç trafikten men edilirken, sürücü belgesiz araç kullanan 35 sürücü, alkollü araç kullanmaktan ise 6 sürücü hakkında işlem yapıldı. Alkollü araç kullanmaktan işlem yapılan sürücülerden 5 kişinin sürücü belgeleri geçici olarak geri alındı, 1 aday sürücünün ise belgesi daimi iptal edildi.

Mayıs ayında 26 trafik kazası meydana geldi

Polatlı Trafik Denetleme Büro Amirliğince hazırlanan istatistiklere göre Mayıs ayında ilçemizde 26 trafik kazası meydana geldi. Bu kazaların 5’i yaralanmalı, 21’i ise maddi hasarlı olarak kayıtlara geçti. Meydana gelen trafik kazalarında neyse ki can kaybı yaşanmazken 10 kişi yaralandı.