Ana sayfa GÜNDEM Özgürlüğümüzü geri istiyoruz

Özgürlüğümüzü geri istiyoruz

1010
0

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar yeni getirilen düzenleme kapsamında dün saat 14.00 -20.00 arasında sokağa çıkış izni verildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş üstü vatandaş dün ilçemizde saat 14.00 20.00 arasında dışarı çıkabildi. 65 yaş üstü vatandaşlar, 6  saatlik sokağa çıkma izninin başladığı dakikadan itibaren dışarı çıkarak Cumhuriyet Meydanında  yürüyüş yaptı. Günlerdir evlerinden çıkmayan yaşlıların mutlu olduğu ve karşılaştığı mahalleden arkadaşlarıyla sosyal mesafeyi koruyarak ayaküstü sohbet ettiği görüldü.

Ülkemizde normalleşme sürecinde sokağa çıkma kısıtlamaları kalkmayan 65 yaş üstü vatandaş bu durumdan dert yandı. İstiklal  gazetesi olarak vatandaşımıza mikrofon uzatarak onların yaşadıkları sorunları dinledik.

“3 aydır maaşımı çekemiyorum”

Ali Amca: Hapis hayatı evden  dışarı çıkamıyoruz bir ihtiyacımız göremiyoruz.  Bir isteğimiz olursa başkalarından  rica ediyoruz onlarda istediğimiz gibi yapamıyor. Neden herkesin sokağa çıkma yasağı kalkmışken bizlerin kalkmadı  3 aydır maaşımı çekemiyorum” dedi.

Erdoğan Amca :Biz neden hapiste kalıyoruz ben şehir dışına çıkacağım fakat çıkamıyorum gittiğimde 1 ay kalmam gerekiyor . Biz 65 yaş üstüne haksızlık yapılıyor. Bu sistem Sadece Türkiye’de uygulanıyor.Bir an önce özgürlüğümüze kavuşmak istiyoruz “dedi.