Ana sayfa GÜNDEM VE NİHAYET…

VE NİHAYET…

789
0

Gençlik merkezi nihayet tamamlanacak

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın 2016 yılsonu değerlendirme toplantısında 2017 projeleri arasında açıkladığı ve ilk ihale süreci 2017 yılı Kasım ayında tamamlanan, 2018 yılında yapına başlanan Polatlı Gençlik Merkezi inşaatı, aynı yıl dolar kurunda meydana gelen dalgalanmalardan dolayı tamamlanamamış, ek süre isteyen firmanın süre sonunda vaatlerini yerine getirememesi ile belediye firmanın sözleşmesini feshetmiş ve inşaat durmuştu. Gençlik Merkezi için ihale süreci bu yıl yeniden başladı.

Ekonomideki olumsuz dalgalanmalar nedeniyle inşaatı tamamlanamayan Polatlı Gençlik Merkezi için ihale süreci yeniden başladı. Gençlik merkezi ikmal (tamamlama) inşaatı yapım işinin ihalesi, açık ihale usulüyle 23 Haziran tarihinde yapılacak. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın 2016 yılsonu değerlendirme toplantısında 2017 projeleri arasında açıkladığı ve ilk ihale süreci 2017 yılı Kasım ayında tamamlanan, 2018 yılında yapına başlanan Polatlı Gençlik Merkezi inşaatı, aynı yıl dolar kurunda meydana gelen dalgalanmalardan dolayı tamamlanamamıştı. Ek süre isteyen firmanın süre sonunda vaatlerini yerine getirememesi ile belediye firmanın sözleşmesini feshetmiş ve inşaat durmuştu. 2018 yılsonunda bitirilmesi planlanan fakat ekonomik sorunlar nedeniyle yılan hikayesine dönen, Belediye Meclisinde muhalefetin de sık sık gündeme taşıdığı inşaatın yeniden ihale edileceği haberini Başkan Yıldızkaya, 2019 yılı Ağustos ayı meclis toplantısında vermişti. Nihayetinde ihale 23 Haziran tarihinde yapılacak.

Ağustos ayı meclis toplantısında gündeme geldi

Gençlik merkezi ihalesinin yüklenici firmanın ihale şartlarını yerine getirememesinin dolayı feshedilmişti. Şimdi ise gençlik merkezi tekrardan ihaleye çıkarılıyor.  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya geçtiğimiz sene ağustos ayında belediye meclis toplantısında Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezi inşaatı hakkında bilgilendirmede bulunmuştu. Yıldızkaya, o gün yaptığı açıklamada; “İlgili firma Gençlik Merkezinde vaatlerini yerine getiremedi. Ek süre talebinde bulundu, ek süre verdik yine yapamadı. Biz de yasal hakkımızı kullanarak ilgili firmanın sözleşmesini feshettik. Onun da tasfiye süresi bittiğinde tekrar ihale yapacağız. Orası %60 seviyesinde ve önümüzdeki yılın başında bitirmeyi planlıyoruz.”demişti.

3000 metrekare kapalı alana sahip

3000 metrekare kapalı alana sahip olacak olan Gençlik Merkezi’nin içerisinde; teknoloji market, spor salonları, kafeteryalar, bowling salonları, okçuluk sahası, 3D sinema salonları, özel etkinlik alanları, oyun ve dinlenme alanları bulunacağı açıklanmıştı.

Gençlik Merkezinin adı Fırat Yılmaz Çakıroğlu olacak

Polatlı Belediye Meclisi 2018 yılı Temmuz Ayı oturumunda meclise sunulan önerge oy çokluğuyla kabul edilerek, Polatlı Belediye Gençlik Merkezine Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismi verilmesine karar verilmişti. 2018 yılı Temmuz ayı belediye meclis toplantısında, Polatlı Belediyesi tarafından Atatürk Caddesi üzerinde yapımı devam eden Gençlik Merkezine isim verilmesi hakkındaki önerge görüşüldü. Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezine Fırat Yılmaz Çakıroğlu isminin verilmesi önerisi komisyon üyelerinin Ak Parti üyeleri red ve MHP üyeleri kabul oyları ile eşitlik olduğundan komisyonca karar alınamamıştı. Bunun üzerine komisyon karar veremediği için meclise soruldu. Konu, Mecliste MHP oy çokluğu ile kabul edilmişti. İnşaat tamamlandığında Gençlik Merkezinin açılışı Fırat Yılmaz Çakıroğlu Gençlik Merkezi olarak yapılacak.