Ana sayfa GÜNDEM Zafer Ortaokulundan öğretmenimden mektup var projesi

Zafer Ortaokulundan öğretmenimden mektup var projesi

816
0

Polatlı Zafer Ortaokulu  uzaktan eğitim sürecinde, sınava hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerinin motivasyonlarını diri tutmak için neler yapılabileceği  ile ilgili, Okul İdaresi, Rehber Öğretmen ve 8. Sınıf Şube Rehber Öğretmenleri arasındaki istişarede ortaya “Öğretmenimden Mektup Var” projesini  gerçekleştirdi.

Polatlı Zafer Ortaokulu  uzaktan eğitim sürecinde  sınava hazırlanan 8. Sınıf öğrencileri için Öğretmenimden Mektup Var” projesini yaptı. Proje dâhilinde ilk önce 8. Sınıf Şube Rehber Öğretmenlerinden, sınıflarında davranış ve başarı yönünden öne çıkan öğrencilerin belirlenmesi istendi.

Daha sonra Rehber Öğretmen tarafından hazırlanan taslak metin üzerinde çalışılıp nihai hali verildi. Sınıf Şube Rehber Öğretmenleri daha samimi olması için kendi el yazılarıyla, her çocuğa özel, kendisine hitaben yazılan mektupları oluşturdu. Oluşturulan mektuplar, zarf içerisine yerleştirilip adres ve iletişim bilgileriyle beraber okul idaresine teslim edildi. Okul idaresi ve gönüllü öğretmenleri, sosyal mesafe kurallarına uyarak mektupları adreslerinde öğrencilere teslim etmiş, hal-hatırlarını sormuş ve yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutladı. Yapılan bu faaliyet sayesinde, sınava 1 ay kala çocuklar okuldan öğretmenlerini bizzat görerek ve aldıkları mektupları okuyarak moral kazandı.