Ana sayfa GÜNDEM Türk Kızılayından anlamlı etkinlik

Türk Kızılayından anlamlı etkinlik

180
0

Türk Kızılayı’ndan meyve  sepeti

Türk Kızılay Polatlı şubesi sokağa çıkmanın yasak olduğu 4 günü yine boş geçirmedi. İhtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya devam eden Kızılay bu sefer farklı bir etkinliğe imza attı.

Türk Kızılay Polatlı şubesi  . İhtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya devam eden Kızılay bu sefer farklı bir etkinliğe imza attı. Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Polatlı şube yönetimi şunları söyledi: “Dünyanın ve dünya ile birlikte ülkemizin de birlikte geçtiği bu zor günlerde Türk Kızılay Derneği olarakasli görevimiz ifa etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda daha önce birçok etkinliğe imza atarak Polatlı da yaşayan muhtaç vatandaşlara yardım eli uzatmaya, Polatlı halkının yüce gönlünün yansıması olmaya çaba gösterdik. COVİD süreci ile çok yüksek bir ivme ile artan başvuruların hepsine cevap vermeye çalıştık. Yaptığımız yardımların hepsinde muhtaçlık durumuna göre ulaşmayı hedefledik. Ramazan ayının başından beri 12000 adet ramazan pidesi dağıtımı gerçekleştirdik, Polatlı’nın merkez mahallelerinde Polatlı kaymakamımız sayın Mahmut Nedim TUNCER önderliğinde 2500 adet gıda kolisi dağıtımı yaptık, şube olarak 340 aileye nakdi destek sağladık, 300 aileye hijyen kiti dağıtımı gerçekleştirdik. Polatlı Belediyesi ile yapmış olduğumuz işbirliği protokolü ile Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya ile birlikte her gün 3000 kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Kurmuş olduğumuz 400 kişilik gönüllü ordusu ile yaklaşık 47.000 kişiye çeşitli şekilde ulaşmış olduk.

300 ailemize gıda kolisi ulaştırdık

Bu hafta sonu da yine 300 ailemize gıda kolisi ulaştırdık. Bununla birlikte farklı bir etkinliğe de imza atmış olduk. Gıda kolilerimizde bir ailenin karnının doyması için gereken her türlü malzeme bulunmakta, hijyen kitlerimizde çamaşırdan kişisel temizliğe bulaşığa kadar her türlü ihtiyacı karşılayacak malzememiz bulunmakta, maddi desteğimiz de ona keza. Fakat düşündük ki ihtiyaç sahibi ailelerimiz acaba muzun, elmanın, şeftalinin, eriğin, yenidünyanın yani mevsim meyvelerinin tadını biliyor mu? Ellerine geçen 3 kuruşla ihtiyaçlarını anca karşılayan insanlarımız bunları almaya para bulamayacağını düşünerek Polatlı Pazarcılar Odası ile birlikte yaptığımız etkinlikte elma,  şeftali , nektarı , kavun , yenidünya erik ve muzdan oluşan meyve seleleri oluşturarak ihtiyaç sahibi insanlarımız için farklı bir etkinlik yaptık. Toplamda 500 aileye ulaştığımız bu etkinlikte Polatlı Karadenizliler Derneği, Polatlı Avcılar Ve Atıcılar Derneği, Polatlı berberler Odası Polatlı Sobacılar Derneği ve Polatlı pazarcılar derneğine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Bayram öncesi de yine ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edecek olan derneğimiz Polatlı şubesi daha önceden belirlenen 75 yetim veya öksüz çocuğumuzun da bayramlığını alarak yüzlerinin gülmesine siz Polatlı halkı adına aracı olmayı hedeflemektedir. Bu günler geçecek, yeter ki inan buna dedik Bu hilal her zaman olduğu gibi bugünler için var. Yarında yine ihtiyaç duyulan anda en yakınınızda olma hedefi ile verdiği desteklerden ötürü tüm Polatlı halkına teşekkürlerimizi sunarız. Son söz #sensizolmaz.