Ana sayfa GÜNDEM Ovacık, ‘’Sosyal Belediyecilik Anlayışımızın Kalbi; İnsanımızdır’’

Ovacık, ‘’Sosyal Belediyecilik Anlayışımızın Kalbi; İnsanımızdır’’

845
0

Ovacık, ‘’Yurttaşlarımız için Yurttaşlarımızla Birlikte, 6 Milyon Bayram Etsin Diye‘’

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla başlatılan İŞKUR önünde iş aramaya gelen vatandaşlara nakit ve gıda yardımı ile ilgili talepleri almak üzere, İŞKUR önündeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım çadırında görev aldı.

Yeni tip Corona (Covid-19) virüs salgnı etkileri yüzünden işini kaybeden binlerce vatandaş her gün İŞKUR önünde sıra oluşturuyor. İŞKUR binasının önünde çadır kuran Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, iş aramaya gelen vatandaşların banka hesap bilgilerini, kimlik bilgilerini ve adreslerini alarak nakit ve gıda yardımı yapmaya başladı. Maske ve dezenfektan dağıtımının yanı sıra nakdi ve gıda kolisi  yardımı için talep formları alındığı Ankara Büyükşehir Belediye Sosyal Yardım çadırında Ramazan Bayramı öncesinde sadece bugün 500’ e yakın talep formu alınırken, 2000 adet maske ve dezenfektan dağıtımı gerçekleştirildi ve 1200 ailenin bayram şekeri ihtiyaçları da karşılandı.Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘’ İyilik Daha Bulaşıcıdır ‘’ parolası ile 6 Milyon Ankaralının Tek Yürek olduğu  sosyal dayanışma projelerinden biri olan İŞKUR önündeki çalışmada görev alan Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık çalışmalarla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş'ın talimatıyla, Ankara İŞKUR’ un önünde iş aramaya gelen vatandaşların bilgileri alınarak yardım listesi çıkarılmaya başlandı. Kendilerine nakdi yardım ve gıda yardımları yapılmaktadır. Sadece bugün 500’e yakın talep formu alındı. İŞKUR önünde iş bulmak ümidindeki, 5 bine yakın yurttaşımıza bu noktada ulaşılmış oldu. Sadece bugün 2000 Ücretsiz maske ve dezenfektan dağıtımını ve 1200 kişiye Bayram şekeri dağıtımı gerçekleştirdiğimiz İŞKUR önündeki Sosyal Dayanışma çadırımızda ülke ekonomisinin geldiği noktayı apaçık görmeniz mümkün… Pandemi sürecinin başladığı günden itibaren Ankara’lı yurttaşlarımız Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının yurttaşlarımızın kalbine dokunan, şefkatli ve insancıl yanı ile tanışmıştır. ‘’

Ovacık, ‘’ 6 Milyon Yurttaşımızla Tek Yürek, Bayram Her Hanede Yaşansın Diye ‘’

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık değerlendirmesinde, ‘’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş’ın talimatlarıyla‘’ İyilik Hastalıktan Daha Bulaşıcıdır ‘’ diyerek başlatılan ihtiyaç sahibi hanelere Fatura Ödenmesi, nakdi yardım, iftar yardımı kampanyalar ki alan elin veren eli görmediği kampanyamıza 6.606.000 TL tutarında ihtiyaç sahibi ailelerin fatura ödemesi, 8.250.000 TL tutarında ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım, 7.500.00 TL tutarında iftar yardımı gerçekleştirilmiştir. Kısa sürede bu katılım sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyoruz. İçinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nın anlamına yaraşır bir sosyal dayanışma örneği verilmiştir. Sosyal Demokrat Belediyecilik bu anlamda Ankaralı hemşerilerimizin kalbindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Polatlılı ve Ankaralı hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bayram sonrasında da Büyükşehir Belediye’mizin Hemşerilerimizin kalplerine dokunan insanımızı önceleyen yanı, yurttaşlarımızla birlikte yurttaşlarımızın yanında olacak ifadelerinde bulundu.