Ana sayfa GÜNDEM Belediyeden BÜYÜK Bayram Temizliği!

Belediyeden BÜYÜK Bayram Temizliği!

1148
0

5 Mart tarihinden bu yana Koronavirüs ile Mücadele sürecini başarıyla yürüten, dezenfeksiyon çalışmalarına Polatlı’nın dört bir yanında aralıksız bir şekilde devam eden ve Pandemi sürecinde bir çok ilke imza atan Polatlı Belediyesi Koronavirüs ile Mücadele Ekipleri; Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın talimatıyla büyük bayram temizliğine başladı.

Polatlı Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi sabahın ilk ışıklarıyla Makine İkmal Müdürlüğü’nden hareket ederek tüm mahallelerde temizliğe başlayan ekipler ‘Büyük Bayram Temizliği’ parolasıyla Koronavirüs ile mücadelesini topyekün sürdürüyor. Şehir Meydanlarında, cadde ve sokaklarda aralıksız devam eden ilaçlamalar kapsamında; dezenfeksiyon etkili yıkama araçları çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor. Eş zamanlı olarak parklarda ve alışveriş noktalarında dezenfeksiyon ekipleri gruplar halinde sterilizasyon çalışmalarına devam ediyor.

Koronavirüs ile mücadele çalışmaları başarıyla devam ediyor

Hazırlanan program dahilinde tüm mahallelerde düzenli bir şekilde süren çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklar sürekli olarak özel solüsyonlarla yıkanıyor ve dezenfekte ediliyor. Şehirdeki tüm ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiren Polatlı Belediyesi ekipleri; risk grubunda bulunan Bankalar, Hastaneler, Sağlık Ocakları ve Kamu Kurumları’nı da düzenli olarak steril hale getiriyor. Çöp konteynerleri gün aşırı bir şekilde dezenfekte edilirken, oluşturulan dezenfeksiyon noktalarında bulunan dezenfektanlar gün aşırı tazeleniyor. Yapılan çalışmaların yanı sıra şehrin muhtelif noktalarına Atık Maske ve Eldiven Kutuları yerleştiren Polatlı Belediyesi; Zabıta Müdürlüğü Ekipleri aracılığı ile alışveriş noktalarında vatandaşlara gün aşırı sosyal mesafe kuralı uyarılarında bulunuyor. Hummalı çalışmalar Polatlı’nın dört bir yanında Koronavirüs tehlikesi ortadan kalkana dek aralıksız sürecek.