Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Hemşerilerimin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

Yıldızkaya: “Hemşerilerimin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

52
0

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle  kutlama mesajı yayımladı. Yıldızkaya mesajında şunları söyledi: “ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da ülkemizin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlayarak bütün ülkemize ve milletimize yayılan kutlu bir mücadeleyi başlatmıştır. Samsun’dan vatanın her köşesine verilen ses; Amasya’da gürlemiş, Erzurum’da karara varmış, Sivas’ta bağımsızlığın ne pahasına olursa olsun gerçekleşeceğini ortaya koymuştur.

Yıldızkaya: “Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin kurtuluşu ve vatanın selameti için başlattığı hareket, aziz milletimizin umutlarını canlandırmış ve herkesin kurtuluş düşüncesi etrafında toplanıp kenetlenmesine varan sürece hız ve hayatiyet kazandırmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk, “Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdanî emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız.” sözüyle gençliğe olan güvenini, “Bütün ümidim gençliktedir.” sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir. Ülkemizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız da yine gençliğin gücü ve çabası ile olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Atatürk’ün mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün 101. Yıl dönümünde başta gençlerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.