Ana sayfa GÜNDEM Polatlı belediyesinden işsizlik sorununa çözüm

Polatlı belediyesinden işsizlik sorununa çözüm

994
0

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından 2014 yılında kurulan ve şimdiye kadar 8000’den fazla vatandaşın iş sahibi olmasını sağlayan Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi işsizlik sorununa çare olmaya devam ediyor. Anadolu Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyete başlayacak olan UTT Medikal Tıbbi Cihaz Sanayi ile irtibata geçen Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi yetkilileri kendilerine başvuruda bulunan envanterinde kayıtlı vatandaşları firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Bulut ve İnsan Kaynakları Uzmanları ile buluşturdu.

Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi işsizlik sorununa çare olmaya devam ediyor. Anadolu Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyete başlayacak olan UTT Medikal Tıbbi Cihaz Sanayi ile irtibata geçen Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi yetkilileri kendilerine başvuruda bulunan envanterinde kayıtlı vatandaşları firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Bulut ve İnsan Kaynakları Uzmanları ile buluşturdu. Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi’nde gün boyunca süren görüşmelerde; toplam 103 Polatlılı vatandaş Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi aracılığıyla UTT Medikal Tıbbi Cihaz Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Bulut ve İnsan Kaynakları Departmanı yetkilileri ile yüz yüze iş görüşmesi gerçekleştirdi. Tıbbi Cerrahi ve Laboratuar Sterilizasyon Aletleri üretecek olan Firma; Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi envanterine kayıtlı toplamda 47 vatandaşla daha iş görüşmesinde bulunacak.

Yönetim Kurulu Başkanı Bulut; “Polatlı belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz”

Kendilerine başvuruda bulunan tüm vatandaşların resmi kayıtlarını tutan ve işsizlik sorununa çare olmak için Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteğiyle aralıksız çalışan Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi; Polatlı Organize Sanayi, Başkent Organize Sanayi ve Anadolu Organize Sanayi ile imzaladığı protokollerle yalnızca Polatlı’da değil Sivrihisar, Haymana ve Beypazarı’nda vatandaşların evine ekmek götürmesine vesile oluyor. UTT Medikal Tıbbi Cihaz Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Bulut konuya ilişkin açıklamasında; “Anadolu OSB Başkanı Sayın Hüseyin Kutsi Tuncer ile gerçekleştirdiğimiz görüşme sonucunda firmamız tarafından bölgede fabrika açılmasına karar verildi. Fabrikamız bünyesinde üç katlı cerrahi maske çeşitleri, koruyucu elbise ve ekipmanlarının üretimini yapılacaktır. Fabrikamızın çalışan ihtiyacını Polatlı Belediye Başkanı Sayın Mürsel Yıldızkaya tarafından kurulmuş olan İstihdam Merkezi aracılığı ile sağlayacağız. Fabrikamız tam kapasite çalışmaya başladığında 150 vatandaşımızı istihdam edeceğiz. İlk etapta çalışmaya başlayacak olan 50 vatandaşımız için görüşmelerimizi İstihdam Merkezi’nde gerçekleştirdik.  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Yıldızkaya; “İstihdam merkezimiz aracılığı ile iş sahibi olan hemşehrilerimize kolaylıklar diliyorum”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “2014 yılında ilk göreve geldiğimizde Polatlımızda işsizlik sorununa çare olmak amacıyla Belediyemiz bünyesinde İstihdam ve Kosgeb Merkezi oluşturduk. Şu anda Belediyemiz bünyesinde altı arkadaşımız sadece bu amaç için çalışıyor. Organize Sanayi Bölgeleriyle ve işverenlerle, iş arayan hemşehrilerimizi buluşturuyoruz. Elimizde on binden fazla başvuru ve iş talebi var. Şu ana kadar 8000’den fazla vatandaşımızın İstihdam Merkezimiz aracılığı ile iş başı yapmasını sağladık. İşsizliğin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde hemşehrilerimizin istihdam edilmesinin şehrimiz ve vatandaşlarımız açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle başta UTT Medikal Tıbbi Cihaz Sanayi firmasına ve istihdama katkı sağlayan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum. İstihdam Merkezimize yaptığı başvuru sonucu iş sahibi olan tüm hemşehrilerimize işlerinde kolaylıklar diliyorum.” Cümlelerine yer verdi.