Ana sayfa GÜNDEM Özel: “Polatlı halkı, hizmet edeni de etmeyeni de unutmayacaktır”

Özel: “Polatlı halkı, hizmet edeni de etmeyeni de unutmayacaktır”

241
0

Özel: “Polatlı’nın suyu acildir, birleşme noktamızdır, ayrışma değil”

Milliyetçi Hareket Partili eski belediye meclis üyesi Mahir Özel ,  Polatlının asbest  su borularının değiştirilmesi kararının AK Parti ve MHP’li Büyükşehir Belediye meclis üyelerinin red oyunun Polatlı için kötü sonuçlarının olduğunu ve bu konuda birlik olunması gerektiğini vurgulayan bir açıklama yaptı.

Milliyetçi Hareket Partili eski Belediye meclis üyesi Mahir Özel, Büyükşehir Belediye Meclisinde, Polatlı’nın da içinde olduğu 13 ilçede asbestli ve eski boruların değiştirilmesi ile Tatlar Arıtma Tesisinin iyileştirilmesi için ASKİ’nin 360 milyon TL kredi kullanma talebi Büyükşehir komisyon kararıyla ertelenmesinin ardından basın açıklaması yayımladı. Özel açıklamasında şunları söyledi:  Herkes ortak aklın, sorumluluğun ve vicdanın gereğini yerine getirirse Polatlı için hiçbir sorun kalmaz Konu ASKİ’nin parası var yok, bütçe yeter yetmez, kredi çıkar çıkmaz noktasına getirilip sürünceme bırakılmayacak kadar zaruridir. Sık sık arıza veren, akmayan, aktığında da bir yudum olsun içilmeyen suyumuz artık Türkiye’nin gündemine de girdi.  Ulusal kanallarda ve basın da hoş olmayan sözler edilir oldu.

Polatlı anlamsız çekişmelerle ülkede gündem oldu

Polatlı var olan değerleri ile değil, anlamsız kısır çekişmeleri ile yok olan suyu ile ülke de gündem oldu. Son beş yıldır Ankara ve Polatlı belediye meclislerin de verdiğimiz çeşitli önergelerle gündeme aldığımız, Polatlı suyunun Ankara Büyükşehir su şebekesinden karşılanması  konusunda, Polatlı halkını ve tüm siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum kuruluşlarımızı her türlü siyasi ya da fikri tartışmanın dışında kalmaya ve ortak davranmaya, birlikte hareket etmeye çağırıyorum. Su hayattır, bir siyasi çıkar konusu değildir.Su hayattır, ne olursa olsun muhalefet edeyim mantığı hiç değildir. Söylediklerimizden hiç kimseyi şu ya da bu şekilde hedefe almak, tenkit etmek, eleştirmek ya da onları incitmek, refüze etmek anlamı çıkartılmamalıdır. Ancak bu herkesi ortak bir noktada hayati bir konuda birlikte tavır alma birlikte çalışma ve üretme çağrısıdır.

Bu bir birlik çağrısıdır

Birlikte çalışma birlikte üretme ve birlikte paylaşım çağrısıdır. Biliyoruz ki Polatlı’da iktidarsak,Büyükşehir de muhalefetiz.. Büyükşehir de iktidarsak, ilçelerde muhalefetiz.. Unutmamamız gereken iktidar da muhalefet aynı suyu içer, aynı caddeleri, sokakları, parkları kullanır, aynı şehirde kent olmanın, kent insan olmanın farklılıklarını yaşar. Bu hepimiz birbirimize muhtaç olmadan öte mahkumuz, birlikte yaşamanın, ortak değer yargılarının çevresinde buluşmaya mecburuz demektir.

Kutuplaşma sadece iç cephemizi böler

Bu nedenle siyasi söylemlerle kutuplaşmadan uzak duralım. Kutuplaşma sadece iç cephemizi böler. Bu zafiyeti Millete yönelik yabancı servisler kullanır. Parti disiplini adıyla alınan kararlar tamam, ancak ilgili yerlere Polatlı’nın sık sık kerbela’ya dönen içme ve kullanma  suyunda  konunun çok acili oluşu noktasında yeterince anlatıp, ikna edilmiş midir.. Bunların cevabı kendi içinde bulunup mutlaka çözüm oluşturmalıdır. Diğer yandan yalnız içme kullanma suyun da değil, Sakarya ve Porsuk nehirlerin de her yıl ortaya çıkan ve binlerce dönüm araziyi kuraklıkla baş başa bırakan sulama sıkıntısında ve Ankara çayının yeterince arıtılması konusun da çözüm üretimi her ne şekilde olursa olsun tüm siyasi çevrelerle  ortak bir konsensüse gidip sorunun ne çözülmesi konusunda adımlar atılması elzem gözükmektedir.

Sayın Özhaseki De Sayın Yavaş Da Polatlıya Söz Verdi

Özel; Şurasını iyi biliyoruz  31 Mart m 2019 mahalli seçimlerden önce Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Mehmet Özhaseki de Polatlı’ya gelmiş ve halka hitaben Ankara Şehir şebeke suyunun Polatlı’ya seçim ertesi hemen getireceğini söylemiş midir? söylemiştir.  Vaat etmiş midir?. Etmiştir. O halde şimdi neyi tartışıyoruz neyin kavgasını yapıyoruz. Polatlı’ya hizmet gelecekse bu özellikle su olacaksa durmasın gelsin buna da kimse şu ya da bu şekilde engel olmasın. Polatlı’ yı temsil edenler Ankara’da olumlu, olumsuz oy vermiş vermemiş, meclis toplantılarına girmiş girmemiş onları yaptıklarıyla bırakalım ancak Polatlı’ya bir an önce hizmetin gelmesini sağlayalım.

Polatlı halkı kendisine hizmet edeni unutmayacaktır, etmeyeni de

Bunun dışında yapılacak her şey şu anda Polatlı ya kötülüktür Polatlı halkına kötülüktür.Mantıksız ve anlamsız bir kısır döngünün içine de düştük..Polatlı’da Polatlı için kavga etmekten Polatlı’ya hizmet etmeye Fırsat bulamıyoruz. Kendimize kötülük ediyoruz çocuklarımızda kötülük ediyoruz Polatlı’ya kötülük ediyoruz. Polatlı halkı kendisine hizmet edeni unutmayacaktır, etmeyeni de.” Dedi.