Ana sayfa GÜNDEM Devlet Kuş, ‘’ Mesleğimle ve meslektaşlarımla onur duyuyorum ‘’

Devlet Kuş, ‘’ Mesleğimle ve meslektaşlarımla onur duyuyorum ‘’

274
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, sağlık ocağını ziyaret ederek  çalışma hayatına Hemşire olarak başlayan ve yüzlerce sağlık personeli yetiştiren bir eğitimci olarak, meslektaşlarının 12- 18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftasını kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, 12- 18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftasını kutladı. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş şu ifadelere yer verdi; ‘’ Direnme ve mücadele azmini, yakından bildiğim nitelikli hemşire ordumuzun, tüm mesleki sorunlarını aşacağına inanıyorum. Korona salgınında, büyük özveriyle çalışan hemşirelerimize, şükranlarımızı sunuyor; tüm hemşirelerimizin Dünya Hemşireler Gününü kutluyorum”

“12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutluyorum”

12 Mayıs Uluslararası Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla meslektaşlarını ziyaretinde yaptığı açıklamada görüşlerini, “ Meslek hayatına Hemşire olarak başlamış ve yüzlerce sağlık personeli yetiştirmiş bir eğitimci olarak gururla ifade etmeliyim ki; Kıymetli Hemşirelerimiz kendilerini; bilimsel profesyonel bir mesleğin mensupları olarak tanımlıyor. Hemşireliği, bugün akademik seviyeye taşıyabilmiş bu mesleğin mensuplarına ve mücadeleci kadın öncülerine büyük saygı duymalıyız”  şeklinde ifade etti. Hemşireliğin, kapsamlı bir tıbbi bilimsel eğitimi gerektiren; çok geniş araştırma ve ilerleme alanları olan, disiplinli bir profesyonel bir meslek olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş, ” Bugün ülkemizde hemşirelik eğitimi, lisans ve lisansüstü programlarla verilmektedir. Ancak eğitimde ilerlemiş hemşirelerimiz, hala planlama ve altyapı eksikliği nedeniyle, ciddi mesleki sorunlar yaşamaktalar. Sağlık kurumlarına yeterli hemşire atamalarının yapılmadığına ve hemşirelerimizin çok ağır iş yükü altında çalışmak zorunda bırakıldıklarına, toplumumuz da tanıklık etmekte…Fakat direnme ve mücadele azmini, yakından bildiğim nitelikli hemşire ordumuzun, bu sorunları da aşacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşünceler ile ‘’Önce İnsan ‘’ diyerek halka hizmeti şiar edinmiş, maddi ve manevi menfaat gözetmeksizin dünyanın ve ülkenin her köşesinde insan ve toplum sağlığı için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye çalışan fedakâr meslektaşlarımın 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutluyorum. ‘’ ifadelerinde bulundu.