Ana sayfa GÜNDEM Avcı’dan Hemşireler günü ziyareti

Avcı’dan Hemşireler günü ziyareti

172
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Günü ve Haftası dolayısıyla Polatlı Merkez 1 No’lu Onur Demir Sağlık Ocağı’nı ziyaret ederek, zorluklara göğüs gerip, fedakârca emek veren  sağlık ordumuzun kahraman neferleri hemşirelerimizin, Hemşireler Günü kutlu olsun sözleriyle Hemşirelerin anlamlı gününü kutlayarak, maske ve eldiven hediyelerinde bulundu. Ziyarete, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Canan Türker, CHP Polatlı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Aynur Ateş ve CHP Polatlı Kadın Kolları Başkanı Devlet Kuş da katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Günü ve Haftası dolayısıyla Polatlı Merkez 1 No’lu Onur Demir Sağlık Ocağı’nı ziyaret ederek hemşireler günü kutladı. Avcı, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamasında, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınında, en ön saflarda mücadele veren sağlık çalışanlarından olan hemşireler için, daha iyi çalışma koşullarının oluşturulmasının önemine değindi. Avcı, Hemşire açığı olmasına rağmen Hemşire atamalarının yapılmamasının sağlık sektöründe aksamalara neden olduğunu belirtti.

“12Mayıs Dünya Hemşireler Gününü yürekten kutluyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ilk Türk Hemşire Safiye Hüseyin Elbi’nin bayrağını, bugün de günümüz hemşirelerinin aynı özveri ve onurla taşıdığını belirtti. Avcı, ‘’ Balkan Savaşı, I. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşlarında yatak yorgan toplayarak hastanelerin kuruluşunda görev alan, gönüllü hemşirelik yapan,Türkiye ;de Cumhuriyetin ilanından sonra da pek çok hayır kurumunda ve dernekte görev yapan ve modern hemşireliğin kuruluşunda büyük rol alan, ‘’ Her sardığım ve iyileştirdiğim yara, benim için bir madalya olacak ‘’ diyen ilk Türk Hemşiremiz Safiye Hüseyin Elbi’nin ruh ve duygu halini taşıyan bu onurlu mesleğin günümüzdeki temsilcileri Corona ( Covid-19 ) virüs salgını ile en ön safta mücadele etmektedir. Fedakarlıkları unutulmayacaktır. ‘’ dedi.Avcı, ‘’ Ailelerinin yanına gidemediler, çocuklarını kucaklayamadılar, hastalar sağlığına kavuşsun diye…

Hepimiz hemşirelerimize minnet ve saygı duyuyoruz,yürekten alkışlıyoruz, bütün sağlık çalışanlarını alkışladığımız gibi… Türkiye’de 230bin hemşire var ve 100 bin hemşire daha atama bekliyor. Sürecin başından bu yana,sağlık çalışanlarına yönelik ekonomik iyileştirme yapılması yönünde çağrılarımıza devam ediyoruz. Bu çerçevede, iktidarın 3600 ek gösterge için hemşirelere de söz verdiğini hatırlatmak gerekir diye düşünüyorum. Özellikle bu süreçte daha da etkin rol onayan yoğun bakım hemşirelerimizin kolay yetişmediğini biliyoruz, onlara yönelik e desteklerin verilmesi gerekiyor. ‘’ ifadelerine yer verdi.Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Uzun mesai ile yoğun çalışma saatlerinin yarattığı aşırı iş yüküne bağlı tükenmişlik yaşayan hemşirelerimizin güvenli çalışma ortamlarının oluşturulmaması, sağlık sektörünün verimliliğini düşürmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınında, en ön saflarda mücadele veren sağlık çalışanlarımızdan olan hemşirelerimiz için daha iyi çalışma koşullarının oluşturulmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.Gece-gündüz demeden toplumun sağlığı için fedakârca çalışan hemşirelerimizin 12Mayıs Dünya Hemşireler Gününü yürekten kutluyorum.’’ sözleriyle 12-18 Mayıs Hemşireler Günü ve Haftasını kutladı.