Ana sayfa GÜNDEM AK Partiden Ramazan Yardımı

AK Partiden Ramazan Yardımı

490
0

AK Parti Polatlı İlçe Teşkilatı ramazan yardımlarını yapmaya devam ediyor. 

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Ak Parti Polatlı İlçe Teşkilatı olarak Ramazan yardımlarınızı yapmaya devam ettiklerini belirten açıklamada bulundu.

Demir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Bizler  teşkilat olarak içinden geçtiğimiz şu zor günlerde sıkıntıya düşmüş insanlarımıza her zaman olduğu gibi ulaşmanın gayreti içindeyiz. Ak Parti ailesi olarak hazırladığımız yardım paketlerini  bu zor günler de de ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyoruz. Peygamberimiz Hz. Muhammed (a.s.v)’da Hadis-i Şeriflerinde; “Az Sadaka Çok Belayı Def Eder”  “Sadaka suyun ateşi söndürdüğü gibi hataları yok eder.”   “Yoksula verilen sadaka bir, akrabaya verilen ise hem sadaka hem de sıla-ı rahim olmak üzere iki sadaka sayılır.”     “Ancak iki kişiye gıpta edilir. Bunlar, Allah’ın kendisine verdiği malı hak yolunda harcayan kimse ile Allah’ın kendisine verdiği (ilim ve) hikmete göre karar veren ve onu başkasına öğreten kimsedir.”     buyurmaktadır.

Ramazan ayı, hayır ve bereket ayıdır. Olanın olmayanla paylaştığı ecrin sevabın arttığı bir aydayız. Rabbim yapılan hayırları kabul etsin.  Corona virüsle mücadele ettiğimiz şu zor günleri en kısa zamanda atlatacağız inşallah. Bu kapsamda alınan tedbirlere uyalım. Kendiniz ve sevdiklerimizin sağlığı için dikkat edelim. Bu zor günleri de devletimiz ve milletimizle birlikte el ele vererek aşacağız” diyerek sözlerine son verdi.