Ana sayfa GÜNDEM ABB fen işlerinden dezenfeksiyon çalışması

ABB fen işlerinden dezenfeksiyon çalışması

459
0

Büyükşehir Belediyesi’nin virüs savar Prototipi Vi-Sa Polatlı’da

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Coronavirüs (COVİD-19) tehlikesiyle mücadele kapsamında alınan önlem ve tedbirlerini artırırken, bu anlamda Polatlı’da ortak kullanım alanlarındaki dezenfeksiyon, sterilizasyon ve ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Şefliği ekipleri, dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirirken, ABB Fen İşleri Daire Başkanlığının virüs savar prototipi Vİ-SA ile de ilaçlama çalışmaları gerçekleştirdi. İlaçlama çalışmaları iftar sonrasında da devam etti.

Sokağa çıkma yasağının ilk gününde ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Şefliği ekipleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kendi üretimi dezenfektan ürünü ile yurttaşların yoğun olarak bulunduğu alanlar başta olmak üzere şehir merkezindeki cadde ve sokaklar, Polatlı Duatepe Devlet Hastahanesi, Polatlı Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, diğer kamu kurum kurum ve kuruluşlarının sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirdi. Çalışmalarda Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın kenti prototipi olan Vİ-SA (Virüs Savar ) Polatlı caddelerinde ilaçlama yaptı. Vİ-SA’ nın gündüz başladığı ilaçlama çalışması iftar sonrasında, akşam saatlerinde de devam etti.

Avcı, ‘’ Önceliğimiz toplum sağlığı ve toplumsal dayanışma ‘’

Avcı, ‘’ Önceliğimiz Toplum Sağlığı ve Toplumsal Dayanışma ‘’ Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilgili birimlerce kapalı alanlar, halkın yoğunolarak kullandığı açık alanlar, caddeler ve kamu kurumlarında kapsamlı dezenfeksiyon çalışmalarına belirli periyotlarla devam edileceği bildirilirken çalışmalarla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Bilindiği üzere Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza bağlı ekiplerimiz, Polatlı genelinde yurttaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ortak alanlar başta olmak üzere, Duatepe Devlet Hastanemiz, İlçe Kaymakamlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile kamu kurumlarımızda kapsamlı hijyen çalışmalarını program dahilinde belli periyotlarla gerçekleştirmektedir. Dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarının yanı sıra bugün kamu kurum ve kuruluşlarımızın, yurttaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanların dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları Fen  işleri Daire Başkanlığı Polatlı Şefliği ekiplerimizce gerçekleştirilmiştir. Ayrıca ABB Fen İşleri Daire Başkanlığımızın kendi prototipi olan Vİ-SA (Virüs Savar) ile Polatlı’mızın cadde ve sokaklarında gündüz başladıkları ilaçlama çalışmalarına iftardan sonra gece saatlerine kadar devam etmiştir. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Polatlı Şefliği ekiplerimize teşekkür ediyorum. Belirli periyotlarla yurttaşlarımızın toplum ve çevre sağlığına yönelik çalışmalarımız devam edecek…’’ dedi. Avcı, virüs salgını ile mücadelede Halk sağlığının yanı sıra sosyal ve ekonomik desteklerle Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm ülkenin takdirini kazanan örnekler sergilediğini belirterek, ‘’ Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz salgın hastalıklarla mücadele konusunda etkin mücadelesini 7/24 sürdürmektedir. Yurttaşlarımızın sağlığı, Toplum ve Çevre Sağlığı noktasındaki mücadelenin yanı sıra toplumumuzun her kesimini kapsayan sosyal ve ekonomik desteklerle de topyekün mücadelenin en güzel ve anlamlı örnekleri verilmektedir. Yurttaşlarımız Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının insanımızın yüreklerine dokunan yanlarıyla tanışmıştır. Bu zorlu süreci birlikte, birbirimize destek vererek, toplumsal bir imece ile atlatacağız.’’ İfadelerinde bulundu.