Ana sayfa İsmail Hakkı Cengiz Virüs Kimin Fetih Silahı?

Virüs Kimin Fetih Silahı?

866
0

İlk önce, Amerika’nın dediler!

Çin ekonomisini çökertmek için… Amerika Birleşik Devletleri (ABD) üretti ve Çin’de, Çinlilere bulaştırdı.

Nitekim ilk görüntü de bu iddiayı doğrular gibiydi. Covid-19 sadece Çin’deydi ve bu ülkeyi kasıp kavuruyordu. On binlerce Çinlinin öldüğünü öne süren ses kayıtları paylaşıldı. Biz dâhil, dünyanın geri kalanı, virüsün orada kalacağını, başka biyere sıçramayacağını zannettik!

Sonra!

Sonra, 3 bin kadar ölüm vakası gerçekleşmekle beraber, hastalığın yavaş yavaş kontrol altına alındığı, lâkin Çin ekonomisinin çökmekte olduğu haberleri gelmeye başladı.

Ardından, virüs Çin’den Batı’ya doğru yola çıktı. Âdeta, İpek yolunu izliyordu. İkinci büyük katliamını İran’da yaptı… İran, koronavirüs karşısında çaresizliğini ilân etti. Dünya Bankası’ndan, Dünya Sağlık Örgütü’nden yardım istedi.

Virüs Batı’ya doğru seyahatin sürdürdü… Türkiye’yi atladı, Avrupa Birliği‘nde patladı Birkaç gün içinde on binlerce insana bulaşırken, binlercesini öldürdü. Panik başladı.

Çok geçmedi, Türkiye’ye de ulaştı. Yüz binlere bulaştı. 3,461 vatandaşımızı kaybettik.

Asıl büyük felaket ise ABD’de yaşandı… Virüsü, Çin ekonomisini vurmak için ürettiği söylenen Amerika’da! Milyonlarca kişi virüse yakalandı ve on binlercesi öldü. Ekonomide çarklar durdu, %4 olan işsizlik oranı %16’lara fırladı.

Şimdi!

Amerika döndü, Çin’i hedef göstermeye başladı… Başkan Trump ve Dışişleri Bakanı Pompeo’nun ağzından, “Virüsün Çin’de laboratuvarda üretildiği” suçlamasını yapıyor. Kendi istihbarat teşkilatları CIA’nın, “virüsün laboratuvarda üretildiğine dair bir kanıt yok” raporuna rağmen!

Biz hangi senaryoya, hangi komplo teorisine inanalım?

Bu virüs kimin fetih silahı?

İki büyük ülke, ABD de Çin de yere serilmiş vaziyette!

Tartışmalara katılmayan AB, Rusya, Hindistan ve Japonya da virüsün esareti altında!

Dünya ticareti felç! İnsanlar evlerine kapanmış/kapatılmış.

Ülkeler fethedilmiş… Bütün dünya topyekûn işgale uğramış gibi!

Lâkin kim işgal etti?

Cihangir yok! Fatih yok!

Cengiz’i yok bu işgalin!

Siz de bir şeyler söyleyin!