Ana sayfa GÜNDEM İYİ Partiden 4000 yardım paketi

İYİ Partiden 4000 yardım paketi

2168
0

İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İYİ Parti Polatlı ilçe binasında  ramazan ayı dolayısıyla Ankara İl Başkanlığı tarafından dağıtılan yardım kolileri hakkında bilgilendirdiği , Polatlıda dahil 25 ilçeye yapılan yardım kolileri hakkında  ve Korona virüs sürecini değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı Başkentte yaşayan ve maddi anlamda zorlanan vatandaşlara ramazan ayı dolayısıyla yardım kolisi dağıtımına başladı. Bu kapsamda Çarşamba günü İyi Parti Polatlı İlçe binasında İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk basın toplantısı düzenledi.  Öztürk ülke gündeminden Polatlı gündemine kadar pek çok konuda dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Öztürk; “ 11 Mart 2020 günü ülkemizde ilk vakanın ortaya çıkmasından itibaren ülkemizde pandemiden dolayı evde kaldı. Evde kal çağrıların bütün siyasi partiler olarak yaptık. Yakın zamana kadar hiç böyle bir olayla karşılaşmamıştık. Sağlık Bakanlığın almış olduğu önlemlerle her geçen gün durum daha da iyiye gidiyor. Ölüm vakası 3000 üzerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Yoğun bakımdaki vatandaşlarımıza bir anca önce iyileşmelerini diliyorum. Süreç gerçekten çok zor.”dedi.

Bizim için vatandaşın sağlığından daha önemli bir şey yoktur

Başlarda bu salgın 65 yaş üstüne etki  eden bir hastalık olarak göründü fakat zaman ilerledikçe orta yaştaki vatandaş risk grubunda olduğu görüldü.Bu virüs  hayatında baharında bir çok canı aldı. Bu dönemde havaların ısınması ve vatandaşımız uzunca bir süre evde kalmasından  dolayı sokağa doğru bir yöneliş oldu. Biz buradan tüm hemşerilerimize  evde kal çağrısı yapmak istiyoruz. Zorunda kalmadıkça çıkmasınlar  ve maske, eldiven takmaya özen göstersinler  . Bizim için vatandaşın sağlığından daha önemli bir şey yoktur” dedi.

“4000 aileye yardım kolisi ulaştırdık”

Öztürk yapılan yardım paketlerinden ve bugüne kadar kaç aileye ulaşabildiklerine değindi.Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk şu açıklamalarda bulundu. Öztürk, Bu süreçte işini kaybeden vatandaşlarımız oldu, işyerini kapatan küçük esnaflarımız oldu. “Bizler İyi Parti olarak sadece gıda paketi değil aynı zamanda 350 ailenin elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ve 4000 aileye yardım kolisi ulaştırdık.. Amacımız gücümüzün ve zamanımızın yettiğince ihtiyaç sahibi ailelerimize bu zor günlerde destek sağlamak ve onların kapılarına kadar giderek ihtiyaçlarının anında karşılayabilmektir. Bu günlerde İyi parti gönüllü ekiplerimiz 7/24 sahadalar ve gereken tüm ihtiyaç sahiplerimize ulaşmaya çalışmaktadırlar. Bu çerçevede Büyükşehir belediyemizin dışında İyi Parti olarak bizlerde gerek korona tedbirleri kapsamında Ramazan ayı sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik İyi Parti olarak yardım paketi dağıtımının tüm hızıyla sürmektedir” dedi.

Yardım 25 ilçede ve merkezde devam etmektedir

Öztürk, “Korona tedbirleri kapsamında evinden çıkamayan vatandaşlarımıza maddi anlamada destek sağlamak ihtiyaç sahiplerini mağdur etmemek üzere gelen taleplerin hemen, hemen tamamını değerlendiriyoruz. Yardım paketi ile ilgili il başkanlığımıza bağlı ekiplerimiz sahada vatandaşlarımıza ulaşmaktadır. Bununla birlikte Büyükşehir Belediyemizin Bakkallarda veresiye defteri kapatma kampanyası da Polatlı’da dahil diğer yardımlarımız ile birlikte 25 ilçede ve merkezde devam etmektedir. İyi Parti il başkanlığımız belirtilen gün ve saatlerde yardım paketlerimizi Ramazan ayı boyunca dağıtmaya devam edecektir.  Türk milleti olarak yardımlaşmayı severiz. Paylaşmak iyiliktir sloganıyla yola çıktık. Her Salı ve Çarşamba günleri Ankara’nın 25 ilçesinde eş zamanlı ailelerimizle buluşup yardımlarımız ulaştırıyoruz” dedi.

Büyükşehir tarafından 500 bin aileye yakın vatandaşa yardım kolileri ulaştırıldı

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ,Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın korona virüs sürecinin nasıl başarılı bir şekilde yürüttüğünü  ifade etti. Öztürk; “Mansur Yavaş ciddi anlamada bu süreci Türkiye’ye örnek olacak şekilde yönetti. Başlattığı yardım kampanalarıyla  hem ulusal hem de yerel de adından söz ettirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda işini kaybeden 17 bin vatandaşımıza nakdi yardımda bulundu. 200’den fazla terziye makineleriyle istihdam alanı yarattı. 500 bin aileye yakın vatandaşa yardım kolileri ulaştırıldı. Günlük  150 binden fazla maske Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılıyor.

Ramazan İyiliktir,Paylaşmaktır

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in sosyal medyadan yaptığı yardım kampanyalarını karalayan açıklamalarına ilişkin şunları söyledi: “Bu dönemde yapmamız gereken buydu. Bunu reklam ya da siyaset  olsun diye değil yardım edebilmek için yapıyoruz. Bugün burada basın aracılığıyla sesimizi duyurmak için basın toplantısını yapıyoruz. Ramazan ayına gelen bu süreçte şunu söylemek isterim Ramazan İyiliktir,Paylaşmaktır.Neden bundan rahatsız oluyorlar ? Bu yardımlarınız kendi imkanlarımız, parti üyelerimizin imkanlarıyla yapıyoruz. Bu işi siyasete alet ederek birtakım ithamlarda bulunanlara buradan sesleniyorum.  Bu yardımlarda hiçbir belediyenin bir delikli kuruşu yoktur.Tüm partiler yardımlar yapıyor ve ben bundan çok mutluyum. Gün dayanışma ve birlik günüdür “diyerek sözlerine son verdi.

Durukan’dan Öztürk’e Teşekkür

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan ise toplantının sonunda ekonomik olarak zor durumda olunduğunu belirterek yardımlarından dolayı  İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk’e teşekkür etti.