Ana sayfa GÜNDEM Büyükşehirden Polatlıya Dezenfeksiyon Çalışması

Büyükşehirden Polatlıya Dezenfeksiyon Çalışması

2036
0

Corona (Covid-19) virüs salgını nedeniyle kent genelinde teyakkuz halini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polatlı’da faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ilaçlama ekiplerince Şehir Merkezi cadde ve sokakları, yurttaşların yoğun olarak kullandığı alanlar, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Noterlikler gibi kamu kurum ve kuruluş binalarını içeren kapsamlı bir ilaçlama, sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Corona Covid-19 virüs salgını ile mücadele kapsamında toplum ve çevre sağlığı başta olmak üzere ekonomik ve sosyal önlemlerle topyekün mücadelede teyakkuz halini sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Coronavirüs (COVİD-19) tehlikesiyle mücadele kapsamında alınan önlem ve tedbirlerini artırırken, bu anlamda Polatlı’da ortak kullanım alanlarındaki dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları belirli periyotlarla devam edilirken, yurttaşların yoğun olarak bulunduğu yerler başta olmak üzere şehir merkezinin tüm cadde ve sokaklarının ilaçlanma çalışması gerçekleştirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ilaçlama ekiplerince 5 ayrı ekip olarak gerçekleştirilen çalışmada, şehir merkezi cadde ve sokaklarının yanı sıra Kamu kurum ve kuruluşlarının sterilizasyon, dezenfeksiyon ve ilaçlanması yapıldı.

Avcı ; “Ankara Büyükşehir Belediyemiz, Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışıyla Polatlı’da Yurttaşının Yanında ”

Çevre sağlığı ilaçlama hizmeti kapsamında yapılan çalışmalara ek olarak, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilgili birimlerce kapalı alanlar, sosyal tesisler ve kamu kurumlarında bulaşıcı hastalıklara neden olan virüslere karşı programlı olarak dezenfeksiyon çalışmalarına belirli periyotlarla devam edileceği bildirilirken konu ile ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Bilindiği üzere Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı ekiplerimiz, Polatlı genelinde yurttaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ortak alanlar başta olmak üzere, İlçe Kaymakamlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığımız ile kamu kurumlarımızda hijyen çalışmalarını program dahilinde belli periyotlarla gerçekleştirmektedir. Dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarının yanı sıra bugün kamu kurum ve kuruluşlarımızın, yurttaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanların hem ilaçlama hem de sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmaları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza bağlı Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilmiştir. Bu anlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz salgın hastalıklarla mücadele konusunda etkin mücadelesini 7/24 sürdürmektedir. Yurttaşlarımızın sağlığı, Toplum ve Çevre Sağlığı noktasındaki mücadelenin yanı sıra toplumumuzun her kesimini kapsayan sosyal ve ekonomik desteklerle de topyekün mücadelenin en güzel ve anlamlı örnekleri verilmektedir. Yurttaşlarımız Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışının insanımızın yüreklerine dokunan yanlarıyla tanışmıştır. Bu zorlu süreci birlikte, birbirimize destek vererek, toplumsal bir imece ile atlatacağız. ’ İfadelerine yer verdi.