Ana sayfa GÜNDEM CHP Polatlı Gençlik’ten ‘’ Can, Canı Unutmaz ‘’

CHP Polatlı Gençlik’ten ‘’ Can, Canı Unutmaz ‘’

378
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Yağlıkara, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri, Covid-19 virüs salgını sürecinde besin bulmakta zorlanan sokak hayvanları için besleme odakları oluşturarak,750 kg mamayı belirledikleri besleme noktalarına bıraktı.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve CHP Polatlı Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık ve Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı’nın destekleri ile tedarik edilen mamaları, sokak hayvanlarının sıklıkla bulunduğu noktalara bırakan  CHP Polatlı Gençlik Kolları üyeleri, sokak hayvanlarının bu bölgelere alıştırılması sağlanarak belirli periyotlarda besleme faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mevlit Yağlıkara, sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdikleri çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ Bütün dünyayı etkisi altına pandemik hastalık Corona ( Covid-19) virüs salgını tedbirleri kapsamında birçok işletme geçici süreliğine kapatıldı ve insanlar gerekmedikçe dışarı çıkmamaya başladı. Bu süreçte en çok zararı sokak hayvanları görüyor. Kapatılan cafe ve işletmelerin beslediği köpeklerin, sokak hayvanlarının aç kalma durumuna duyarsız kalmayan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ve CHP Polatlı Belediye Meclis Üyemiz sayın Selami Ovacık, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanımız sayın Bilal Haşim Avcı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın destekleri ile tedarik ettiğimiz 750 kg mamayı sokaktaki canlarımızla buluşturduk. Beş ekip halinde belirlediğimiz noktalara sokak hayvanlarımız için mamaları bıraktık. ‘’ Can, canı unutmaz’’ diyerek sokaktaki canlarımız için bu çabamıza belli periyotlarla devam edeceğiz. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Avcı, “Can taşıyan her varlık bizim için değerlidir”

Sokak Hayvanlarına yönelik CHP Polatlı İlçe Gençlik Kollarının gerçekleştirdiği çalışmayı değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Bildiğiniz üzere Covid- 19 virüs salgını ile mücadele noktasında alınan önlemler kapsamında restoran ve kafeler kapalı. Esnaf tarafından sahiplenilen veya sokakta yaşayan sahipsiz dostlarımız da bize emanet. Kimse merak etmesin onları da unutmuyoruz. Sokakta yaşayan sevimli dostlarımızın mama ihtiyaçlarını karşılamak için beslenme odakları oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütümüzün kıymetli gençlerini bu gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. ‘’ dedi.

Ovacık: ‘’ Sokaktaki Canlarımızı Unutmayan, Cumhuriyet Halk Partili Gençlerimizi Tebrik Ediyorum‘’

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Polatlı Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Gençlik Kolları’nın sokak hayvanları ile ilgili çalışmasını değerlendirirken, ‘’ Ankara Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Başkentte birçok restoran ve kafenin kapanması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteğini artırdı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyelerden ve vatandaşlardan gelen talep üzerine ilçelerde de mama desteği yapılması talimatını verdi. Besin bulmakta güçlük çeken can dostlarımızın bu süreçte yaşamlarını sürdürebilmeleri için Ankara Büyükşehir Belediyemizce Ankara’nın tüm ilçelerine yönelik bir iyilik hareketi başlatılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Gençliğimizi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Polatlı İlçe Yönetimi katkılarıyla tedarik edilen kuru mamaları belirledikleri beslenme odaklarına bırakarak gerçekleştirdikleri bu anlamlı sosyal sorumluluk gayretlerinden dolayı kutluyorum. ‘’ ifadelerinde bulundu.