Ana sayfa Doğru Kalem KORONALI GÜNLER-MASKEM NEREDE

KORONALI GÜNLER-MASKEM NEREDE

1363
0

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18.Mart 2020 tarihinde 83 milyon TV izleyicisi önünde Korona virüs Bilim Kurulu’nun önerisiyle önce İstanbul ve Ankara’da başlatılacak bir çalışmayla 65 yaş üzerindeki tüm yaşlılara koruyucu maske ve kolonya dağıtılacağını belirtti.

Bugün de sokağa çıkma yasağı nedeniyle kapalı kaldığımız evde Nisan’ın 18’i ve de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanını Sayın Erdoğan’ın ‘’ Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ‘’ Recep Tayyip Erdoğan imzalı poşet içinde mektup, kolonya ve maskelerini gelecek mi acaba yoksa bunlar yine seçilmişlerin adresine mi yönlenecek merakı içinde beklemekteyiz.

ABD virüs ile mücadelede 2 trilyon dolarlık yardım paketi açıklarken, Fransa 345 Milyar Euro, Almanya 750 Milyar Euro, AB 37 Milyar Euro, İngiltere 81 Milyar Dolar, İtalya 25 Milyar Euro yardım paketi açıklamıştır. Türkiye ise Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Pazartesi akşamı korona virüs kriziyle mücadele için dayanışma kampanyası başlatıldığını duyurdu. “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Erdoğan, yedi maaşını kampanyaya bağışladığını açıkladı. Erdoğan, TBMM’deki tüm partileri, milletvekillerini, belediyeleri, bürokratları ve vatandaşları kampanyaya destek vermeye çağırdı. Buna ek olarak Cumhurbaşkanlığına bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı, “Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla bir kampanya başlattı.

Bundan önce de Türk hükümeti, ekonomiye 100 milyar TL hacminde destek öngören, “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adında bir önlem paketi açıklamıştı.

Sayın Cumhurbaşkanının ‘’ Biz Bize Yeteriz Türkiye’m ‘’ kampanyasına, başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere muhalefetin kazandığı Belediyelerin yardım toplama yetkisinin yasaklanmasını dahi beklemeden derhal Sakarya savaşının çok zor ekonomik şartlarında ilan edilen Tekalif-i Milliye’nin on emrinin de Sayın Cumhurbaşkanınca tek tek sayılmasından sonra acaba yeniden ekonomimiz o şartlara mı düşürüldü kaygısıyla  yardımımızı yapmıştık. O’na rağmen her kapı çaldığında karşımızda devletin polisi ve onun getireceği Cumhurbaşkanı selamı ile Cumhurbaşkanı forslu paketi görmek ümidi ile kapıyı açarken site görevlisinin ‘’Ekmek ister misiniz ‘’ sorusuna karşı, bizim de teşekkürler virüsten korunmak için yüzümüzde çifte maske ile ekmeğimizi biz yapıyoruz, demekten yorulduk.

Ekonomide ‘’ Kötü para iyi parayı kovar ‘’ sözü vardır. Bugün için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sağlık çalışanları özverili çalışmaları ile Türk halkının gözü ve gönlünde müstesna yerlerini almışlardır. Korkum bu Dünya çapındaki başarı grafiğini çekemeyenlerin Sayın Sağlık Bakanının çalışmalarını engelleyici tutum izleyerek onu istifaya mecbur bırakmalarıdır.

Saygılarımla