Ana sayfa GÜNDEM Tunçer Perpa Pazaryerini İnceledi

Tunçer Perpa Pazaryerini İnceledi

342
0

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla; 27.03.2020 tarih ve 5929 sayılı, 31.03.2020 tarih ve 6095 sayılı genelgelerle il, ilçe ve beldelerdeki mahalle/semt pazar yerlerinde tedbirler geliştirilerek uygulanması istenildi. Bu doğrultuda da pazar yeri ziyaret edilerek uygulamalar yerinde tespit edildi.

Pazar yerlerinde; maske kullanımı, pazar tezgahları arasındaki mesafe ve aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı gibi hususlarda aksamaların olup olmadığı hususlarının denetimi kontrolü ve özellikle de bilgilendirme amacı ile Polatlı’da kurulu bulunan Perpa pazaryeri 15.04.2020 tarihinde Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ile beraber İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Akkurt, İlçe Jandarma Komutanı Yzb Erkan Çınar, İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Ünal tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’da eşlik etti.

Tüm Kuralların Yerinde Tespiti Sağlandı

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve beraberindeki heyetin Pazar yeri ziyareti sırasında; sosyal izolasyon ve sosyal mesafenin tesisi açısından pazar yerleri için belirlenen kuralların eksiksiz uygulanması konusunda inceleme yapıldı. Aynı zamanda ziyaret esnasında pazarlarda sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi dışında ürün satışına yönelik tezgahların açılmaması, tezgahlar arasındaki mesafenin en az 3 metre olması, pazar yeri/alanına aynı anda alınacak müşteri sayısının esnaf sayısının 2 katını aşmaması, satıcı ve müşterilerin maske kullanmaları kuralları başta olmak üzere ilgi genelgelerde belirlenen tüm kuralların yerinde tespiti sağlandı.