Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Madde madde Türkiye ordulaşıyor!

Madde madde Türkiye ordulaşıyor!

882
0

Yaşamakta olduğumuz salgın, bize yeni mücadele alanlarını dayattı.Türkiye, toprak bütünlüğünün yanı sıra, sağlık ve ekonomi alanlarında savaş veriyor.

Bu süreçte Türkiye; ordulaşıyor!

Mehmetçik ordumuz var; birincil ve asıl ordumuzdur; topraklarımızı korumak adına kahramanca destanlar yazıyor. Yazdıkça millileşmeye başlıyor. Savunma sanayinde dışa bağımlılık azalıyor.

Artık deyim yerindeyse, bir de sağlık ordumuz var. İkinci ordumuzdur! Doktoru, hemşiresi, teknisyeniyle, bu son salgın karşısında ordulaşmışlardır… Büyük fedakarlıkları, büyük bir disiplin içinde sergiliyorlar. Bu salgın bitsin bu dayanışmayla dışarıdan aldığımız bütün ilaç ve sağlık ekipmanlarını yapacaktır. Ordular ülkeleri için vardır çünkü.

Üçüncü ordumuz; eğitim ordumuzdur! Öğretmenlerimiz, okullar “kapalı” olsa da, uzaktan eğitimin olanaklarıyla, öğrencilerini, “ders başı’ günlerine” hazırlıyorlar. Bir çoğu yaşamadığı deneyimleri alıyor, öğretirken öğreniyor. Eğitim teknolojisinin önemini görüyor. Salgın bitsin dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birini yeniden kuracaklardır.

Nihayet dördüncü ordumuz; tarım ve sanayi ordumuzdur… Çiftçi, üretici, tarlayı sürüyor; toprağa ‘umut’ ekiyor, eleniyor. Dünyada tarımın öneminin çok fazla olduğunu görüyoruz. Salgın sayesinde köylünün göz bebeğimiz olduğunun farkına varıyoruz. Bu nedenle köylü her açıdan üretim için desteklenmeli ve ürününü nerede satacağım derdine düşürülmemeli. Bakın bunlar olsun, köye dönüşler teşvik edilsin nasıl besliyoruz halkımızı, dünyayı. Bir çok yerde fabrikaların bacası tütüyor; atölyelerde çarklar dönüyor. Salgının yarattığı daralma nedeniyle zora giren sanayici desteklenmeli. Tarıma dayalı sanayi teşvikleri diğerleriyle birlikte artmalı. Verimsiz fabrikalar devlet tarafından işletilmelidir.işgücü açlıkla sınanmamalı, yeniden üretmek için makinaların başına geçmelidir. Bakın o zaman gelir dağılımındaki eşitlik nasıl sağlanır. Açın önlerini mucize nedir göstersinler size.

Bu ordular ki; Türk ulusunun, Anadolu uygarlığının, halkın bağrından yetişen ordulardır!

Bu ordular; ayrı cephelerde olsalar da, aynı hedefe yönelik savaşan kahramanlardan oluşmaktadır.

Bu ordular halkın ordularıdır ve Türk Milleti için cephededir…

Öyleyse açın önlerini bunların. Sonuna kadar destekleyin. Büyük kalkınmaya hazır olun. Olağanüstü koşulların hükümetini kurun. MİLLİ HÜKÜMETİ. Tüm toplumu birleştiren, halkı ortak bir ufka yönlendiren tek yol Milli direnme ekonomisi ve onu yönetecek Milli Hükümet’tir.

Vatan Partisi kadroları, yeni döneme ilişkin Üretim Devrimi Programı ile bu mücadelede olmaya, omuz vermeye hazırdır. Ülkenin ayağa kalkışı ufuktadır. Ülkesini seven,vatansever, Türkiye sevdalısı tüm halkımızı bu programda birleşmeye çağırıyoruz.

Hakan Ali KÜREN

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanı