Ana sayfa GÜNDEM CHP’li kadınlar korona yaralarını sarıyor

CHP’li kadınlar korona yaralarını sarıyor

299
0

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı, Corona (Covid-19) virüs salgınında işini ve gelirini kaybeden ailelere yönelik Sosyal Dayanışma kapsamında gerçekleştirdikleri erzak dağıtımı çalışmalarında karşılaştıkları durum yürekleri burktu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın Corona (Covid-19) salgının ilk gününden beri Ankara’nın tüm ilçelerinde gerçekleştirdiği sosyal yardım çalışmalarında duygu dolu anlar yaşanıyor.

Ankara’nın çevre ilçelerinden bir mahallede gerçekleştirdikleri yardım çalışması esnasında gittikleri evin camının kırık olduğu ve kırık olan camın evin 12 yaşındaki çocuğunun gökkuşağı resmi çizerek resminin altına ‘’ Evde Kal Türkiyem ‘’ yazan kağıtla kapatıldığını gördüler. Gördükleri manzara karşısında duygularını ifadede zorlandıklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ayfer Ayaz, ‘’ Özellikle Corona ( Covid-19) virüs salgını sebebiyle işlerini, gelirlerini kaybeden ihtiyaç sahibi aileleri öncelediğimiz yardımlarımızın dağıtımı esnasında bizleri çok etkileyen durumlarla karşılaşıyoruz. Bugün, gündelik kazancıyla üç çocuğunu okutmaya ve büyütmeye çalışan bir ailenin kapısını çaldık. Evin sokağa bakan camı kırılmış ve o kırılan camı da evin 12 yaşındaki oğullarının çizdiği gökkuşağı resmi olan kağıtla kapatmışlar. Kağıttaki gökkuşağı resminin altında da ‘’ Evde Kal Türkiyem ‘’ yazmış çocuğumuz… Kırılan cama, camın üzerindeki gökkuşağı resminin umuduna bakarken o duyguyu anlatacak cümlelerin henüz kullanılmadığına inanıyorum. Resmin sahibi çocuğumuzun aynı zamanda okulunda çok başarılı bir öğrenci olduğunu öğrendik. Çok sevimli bir erkek ve bir kız kardeşi var ve inanılmaz akıllılar. Kısıtlı imkanlarıyla bursluluk sınavına hazırlanıyor. Ders kaynakları noktasında da evladımıza destek olacağız. Mahalle bakkalının da veresiyeyi kestiği bilgisini aldık. O konuda da bir imece sağladık. Corona ( Covid-19) virüs salgını elbette ki toplumumuzun tüm kesimlerini etkiledi. Ancak dar gelirli vatandaşlarımızın hanelerindeki etki tarif edilmeyecek kadar… Amacımız evladımızın kağıda çizdiği gökkuşağı umudunun hayat bulmasıdır.’’ İfadelerinde bulundu.