Ana sayfa GÜNDEM Zafer Ortaokulu’ndan Örnek Davranış

Zafer Ortaokulu’ndan Örnek Davranış

598
0

İmkânı Olan Bıraksın, İhtiyacı Olan Alsın

Polatlı Zafer ortaokulu korona virüsünün neden olduğu salgından dolayı bu zor günlerde imkânı olan bıraksın, ihtiyacı olan alsın diyerek ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor.

Polatlı Zafer  Ortaokulu sosyal sorumluluk projeleri kapsamında adını pek çok kez duyurmuştu. Şimdi ise tüm dünyayı etkisi altına alan ve ilçemizde meydana gelen koronavirüs salgını nedeniyle imkanı olan bıraksın ,ihtiyacı olan alsın projesini imza attılar. Zor günler birlikte aşılır bizlerdeki amaç ihtiyacı olup söylemeyenlerin, gururlarını kırmadan isteklerini yerine getirmek olduğunu belirten Zafer Ortaokulu, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe muhtaç olunan şu günlerde veren el ile alan eli buluşturmak olduğunu belirtti.

İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Yanındayız

İhtiyaç sahibi vatandaşların yanındayız diyen Zafer ortaokulunun Çalışma Şekli ise şu şekilde, okulun sınıf pencerelerinden hafta içi 09.00-16.00 arasında 2 sepet sarkıtılır. Sepetlerin birinde yiyecek malzemeleri diğerinde de temizlik malzemeleri hayırseverler tarafından bırakılır. İhtiyaç sahibi herhangi bir sorgulama yapılmaksızın sepetlerin içinden almak istediği malzemeyi alır ve gider.


Hayırseverlerin (kendilerinin de uygun görmesi durumunda) yardımları örnek teşkil etmesi amacıyla fotoğraflandırılır ve okulun facebook ve instagram hesaplarında paylaşılır. Ayrıca okul tarafından bu sürecin bütün ilçede duyurulması amacıyla sosyal medya ve yerel medya mensuplarıyla iletişime geçileceği bildirildi.