Ana sayfa GÜNDEM Avcı: “Berat Kandili’nin, İslam dünyasının sıkıntılarından kurtulmasına vesile olmasını diliyorum”

Avcı: “Berat Kandili’nin, İslam dünyasının sıkıntılarından kurtulmasına vesile olmasını diliyorum”

306
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘Berat Kandili’ dolayısıyla yayımladığı mesajda tüm İslam aleminin Kandilini kutlayarak, “Berat Kandili’nin, ihtiyacımız olan sağlığı, huzuru ve mutluluğu ülkemize getirmesini diliyorum” dedi.

Berat Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, İslam dininin güzel ahlakı, doğruluğu, dürüstlüğü, sevgiyi ve saygıyı esas aldığını belirterek, başta kardeşin kardeşe kırdırıldığı ve savaşların eksik olmadığı Müslüman coğrafyası olmak üzere, tüm insanlık  aleminin bu kutsal gecede vicdanıyla baş başa kalıp düşünmesi gerektiğini ifade etti.

Avcı mesajında, İnsanlık aleminin virüs salgını ile imtihan edildiği bu günlerde kandillerin çağrılarına daha bir kulak vermek, bu çağrıların insanlık için değerini anlamak gerekmektedir. Bilimin ışığında aklımızı kullanırken, tedbire tevekküllü ekleyerek Rabbimize sığınmalıyız. Bu vesile ile milletimizin ve tüm Müslüman aleminin Ramazan ayının müjdeleyicisi ve Müslümanların Yüce Allahın bağışlamasıyla günahlarından arındıkları Berat Kandilini kutluyorum. Berat Kandili’nin, İslam dünyasının sıkıntılarından kurtulmasına, insan haklarının önündeki engellerin kalkmasına, huzur ortamında yaşamaya vesile olmasını diliyorum ‘’ ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Bu mübarek gecenin ülkemizin, insanımızın, İslam dünyasının ve insanlığın huzuruna, barışına, mutluluğuna, sağlığına vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın ve İslam aleminin Berat Kandili’ni kutluyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum dedi.