Ana sayfa GÜNDEM Başkan Yaşar Esnafı Uyardı

Başkan Yaşar Esnafı Uyardı

616
0

Bakkallar Odasından Örnek Davranış

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, yayınlanan genelge ile korona virüs mücadelesinde esnafların ekmek satışlarında vatandaşa ekmekleri kendilerinin vermesi gerektiği ve hijyene dikkat edilmesi hususunda bilgilendirerek, esnafların bu uyarılara riayet etmesi ve vatandaşın ekmeği kendisinin almaması için oda olarak afiş hazırladı.

Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar ekmek satış noktalarındaki esnaflara ve üyelerine satışlarında vatandaşa ekmekleri kendilerinin vermesi gerektiği ve hijyene dikkat edilmesi hususunda bilgilendirerek, esnafların bu uyarılara riayet etmesi ve vatandaşın ekmeği kendisinin almaması için oda olarak hazırladıkları afişleri vererek bilinçli olmaları konusunda uyardı. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar “Polatlı’da şükürler olsun esnaflarımız ekmek satışında gerekli kurallara uyuyor.
Ancak bazen vatandaşlarımız tarafından ekmek almaya yönelik eylemler olabiliyor. Bunun önüne geçmek amacıyla hazırladığımız afişleri ekmek satış noktası olan bayilere ve üyelerimize dağıtıyoruz.
Bu sayede hem esnafımızın hem de vatandaşımızın bilinçli davranması için onları uyarmış oluyoruz. Bu zorlu bir süreç ve bu süreci birlikte atlatmak adına gerekli uyarılara ve kişisel hijyenimize dikkat etmeliyiz. Elbette ekonomik külfetleri olan bu mücadele de devletimiz tüm birimleriyle mekanizmalarıyla yanımızda. Bizlerde he sağlığımız, hem de başkalarının sağlığı için kurallara uyarak, yürütülen bu topyekün mücadeleye karşı üzerimize düşeni yapalım” diye konuştu.