Ana sayfa IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ Ayrılın Ayrılabilirseniz

Ayrılın Ayrılabilirseniz

987
0

“Her birimizin inanılmaz yeteneklere sahip olmamız gerekmiyor. Sadece mantık ve sevgi yeterli olur.”

Myrtle Auvil

Aşk, dostluk, arkadaşlık, iş, yol ayrılığı gibi ayrılığın her türlüsü ne kadar zor gelir insana. Ayrılık kalbimizde büyük bir yara açar aslında. Bazen haklısınızdır terk ederseniz, bazen haksızsınızdır terk edilirsiniz, bazen şartlar öyle gerektirir ve iki tarafta büyük acı çekse de ayırır yollarını. Yol ayrılığı “gözden ırak olan gönülden ırak olur” misali biraz daha kolaydır ama bir süreliğine ayrılık; beklemek insanı hayli yorar ve üzer. Bir de aynı şehirde yüzü yüze bakarken yollarını ayıran insanlar vardır. Onu gördüğünüzde sadece kuru bir selam verirsiniz; sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi. Kollarınız ona sımsıkı sarılmayı beklerken, gururunuzdan kalbiniz buz kesilmiştir ve kan ağlayan kalbinize inat kuru bir “merhaba” ile geçiştirirsiniz özleminizi. Ayrılık zordur… Aynı evin içinde iki yabancı gibi yaşamak da ayrılığın en kötüsüdür. Ayrılık, bir kalp krizi gibi düşer ama öldürmez süründürür insanı. Hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağınızı bilmek daha fazla acıtır canınızı. Keşke dersiniz keşke bitmeseydi… Ama bir kere bittiğinde iyileşmesi mümkün olmayan bir yaradır Ayrılık….

İlk önce kalbiniz duracak o ayrılma kararını verdiğiniz andan itibaren yaşamak istemeyeceksiniz. Fakat onu düşündüğünüz için istemeyerekte olsa vazgeçeceksiniz. Daha sonra onunla ilgili düşler görüp rüyada onun adını sayıklayarak kan ter içinde uyanacaksınız. Sonra onunla gittiğiniz yerlere gidip gökyüzü yağmurları gibi ağlayacaksınız. Ve daha sonra her hafta sonu buluştuğunuz yere gidip belki gelir ümidi ile bekleyeceksiniz.

Ve gelmeyeceğini bile bile oradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Sonra yolda yürürken sanki yanınızda o varmış gibi yoldaki insanlar size bakarken ona bakıyormuşlar gibi hissedeceksiniz. Ama öyle olmadığını anlayınca da halinize isyan edeceksiniz. Sonra evde onu düşünürken (ki hiç aklınızdan gitmeyecek) bir kulağınız telefonda bir gözünüz de ekranda olacak hani belki arar ümidi ile zerre pişmanlık duymadan bekleyeceksiniz. Her telefon çalışında ahizeyi onun adını söyleyerek açıp o olmayınca pişmanlık dolu bir ses tonu ile kapatacaksınız. Ve her akşam onun adından oluşan binlerce şiir yazıp şarkı söyleyeceksiniz. Ve sonra onu her gece ay’a anlatıp barışmanız için dua edeceksiniz. Çok daha sonra onunla beraber dinlediğiniz parçayı nerde duyarsanız duyun o anda her şeyi erteleyişleriniz olacak. Ama her şeyi erteleyeceksiniz. Her şarkınız çaldığında onu düşünmeden edemeyip size geri gelmesi için saatlerce yalvaracaksınız. Ve sonra siz siz olmaktan çıkıp hiç bir şey olamayacaksınız.

Onsuz hiç bir işe yaramadığınızın farkına varacaksınız. Daha sonra benliğinizi kaybedeceksiniz yürümeye başlayacaksınız ayaklarınız nereye götürürse götürsün hiç bir şey umurunuzda olmayacak. Size tuhaf tuhaf bakan insanlara sizde bakacaksınız. Ve sonunda ÖLÜMÜ isteyeceksiniz ama ONSUZ olmadığını anlayacaksınız.

Sevgiyle…