Ana sayfa GÜNDEM Mücadeleye devam, ‘Birlikte Başaracağız’

Mücadeleye devam, ‘Birlikte Başaracağız’

1129
0

Polatlı Belediyesi Mücadeleye Devam Ediyor ‘Birlikte Başaracağız’

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Koronavirüs dolayısıyla evlerinde bulunan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

153 Alo Zabıta Hattı ve Vefa Sosyal Destek Grubu’ndan gelen talepler doğrultusunda hareket eden Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri; 65 yaş üstü vatandaşlara mutfak alışverişleri, faturalarının ödenmesi, bankamatik işlemleri konusunda yardımcı olmayı sürdürüyor. Gün boyu Polatlı içerisinde yaptığı denetimlerde sosyal mesafe uyarılarında bulunan ve virüsten korunma yöntemleri konusunda bilgilendirmeler yapan ekipler; sokakta karşılaştığı yaşlı vatandaşların da ihtiyaçlarını karşılayarak, araçla evlerine bırakıyor.

Çalışmalar Polatlı’nın Dört Bir Yanında Sürüyor

Saha çalışmalarını aralıksız sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Polatlı Belediyesi tarafından kurulan Koronavirüs ile Mücadele Ekipleri şehrin dört bir yanında dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor. Cadde ve sokaklar belirli periyodlarla dezenfekte edilirken, kırsal mahalleler de unutulmuyor. Tüm kamu kurumlarında dezenfeksiyon çalışmalarını tamamlayan ekipler, kurduğu dezenfeksiyon noktaları ile vatandaşların sağlığı için tüm tedbirleri alıyor. E-90 Karayolu kenarı ve Cumhuriyet Meydanı’nda araç dezenfeksiyonlarını durmaksızın sürdüren ekipler tarafından Korona tehlikesi ortadan kalkana dek çalışmaların süreceği belirtildi.

Başkan Yıldızkaya; ‘Hemşehrilerimiz Adına Durmaksızın Çalışan Ekiplerimize Teşekkür Ediyorum’

5 Mart tarihinden bu yana aralıksız süren çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; ‘Koronavirüs ile mücadele ekiplerimiz 26 gündür sahada dezenfeksiyon çalışmalarını özveriyle sürdürüyor. Bütün gücümüzle şehrimizin her noktasına ulaşmak için mücadele ediyoruz. Yaşlılarımızı unutmuyoruz. Kırsal Mahallelerimizi ihmal etmiyoruz. Hepimiz için parolasıyla günlerdir izin yapmadan, mesai mefhumu tanımadan çalışan ekiplerimize hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Mücadelemiz virüs tehlikesi ortadan kalkana dek sürecek. Birlikte başaracağız.’ İfadelerine yer verdi.