Ana sayfa GÜNDEM Durukan: “Evde Kal Polatlı”

Durukan: “Evde Kal Polatlı”

950
0

İYİ PARTİ Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan Corona virüsü (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında bir basın açıklaması yaptı. Coronavirüs tedbirlerinin uygulanması gerektiğini belirterek, coronavirüs tehdidi geçene kadar Polatlı halkının evde kalmasının önemine vurgu yaptı.

İYİ PARTİ Polatlı İlçe Başkanı  Muharrem Durukan Corona virüsü (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında bir basın açıklaması yaptı. Durukan açıklamasında şunları söyledi: “Lütfen hastalık bize bulaşmaz demeyelim. Hastalık zaten bizde varmış gibi, başkasına bulaştırmayacak şekilde davranmaya çalışalım. Bu nedenle her tedbir çok önemli. ‘Bana bir şey olmaz’ demeyin. Bu artık başa geldi. Mücadele edeceğiz. Her şey yerine bir şekilde gelecek. Önemli olan bu sorundan sağ ve sağlıklı çıkmak.  Hepimizin hayatı birbirimizin ellerinde. Evet, şimdi bu kadar söylemden sonra endişelenmeden, evde kalarak, ellerimizi yıkayarak ve yapmamız gerekenleri erteleyerek bu çok zor günleri aşacağımıza inancım sonsuz.

“ Elektrik, doğalgaz, su ve internet faturalarının mutlaka ertelenmesi gerekir”

Hükümetin de biran önce “Tanı merkezlerinin  sayısını artırmasını, kamu personelini 3 hafta süre ile izinli sayıp, nöbet esası getirerek, kamu hizmetlerinin asgari personelle yürütülmesinin önünün açılmasını, kahramanca savaş veren sağlıkçılara bu süre zarfında en az üç ay süreyle birer maaş prim verilmesi için düzenlemelerin yapılmasını istiyorum. Patronlara teşvik, vatandaşa kolonya öngören bir ekonomik paket, milletimizin içinde bulunduğu bu hassas dönemdeki ihtiyaçlarını karşılayamaz.Kamusal yükümlülüklerin ödemeleri için 1 yıl üzerinden vade farkı olmaksızın taksitlendirme imkanı sağlanması harcama garantili hane halkı desteği verilmesi gerekir.Çiftçilerin Ziraat Bankası’na olan kredi ödemelerinin 3 ay ertelenmesi, 3 ay sonunda 1 yıllık süreç için sıfır faizle yapılandırılmasını talep ediyoruz. Öğrenciler için de kredi geri ödemelerinin 3 ay erteleyip, yeniden yapılandırılması gerektiğini düşünüyorum. Bankalara mutlaka stres testi yapılması ve bankaların sermaye yapısının güçlendirici adımlar atılması gerekir. KDV oranlarını Haziran ayı sonuna kadar sıfırlayıp, yılın geri kalanında ise yüzde 50 indirimli uygulanması gerekir. Ücretsiz izne çıkarılan, yevmiye ile çalışan, maaşı yaptığı satışa bağlı olan birçok vatandaşımız var. O yüzden eşitlik ilkesi doğrultusunda, onların da kredi kartı, tüketici ve ihtiyaç kredi ödemelerinin 3 ay ertelenip, yeniden yapılandırılması gerekir. Elektrik, doğalgaz, su ve internet faturalarının mutlaka ertelenmesi gerekir. Ayrıca bu hizmetler üzerindeki vergi yükü de 1 yıllığına kaldırılmalıdır.” KOBİ’lerin Halkbank’a olan kredi ödemeleri 3 ay ertelenmesi, 3 ay sonunda 1 yıllık süreç için sıfır faizle yapılandırılmalıdır. Belirttiğim ve daha birçok ekonomik ve sosyal desteğin halkımıza sağlanması ve bu zor günlerin Milletçe birlikte tüm Dünya da olduğu gibi dayanışma içinde atlatılmasını temenni ediyorum. Tüm Polatlı Halkını saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.