Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Belediyesi Ekipleri Sağlık İçin Her Yerde

Polatlı Belediyesi Ekipleri Sağlık İçin Her Yerde

1662
0

Polatlı Belediyesi Koronavirüs ile Mücadele Ekipleri şehrin dört bir yanında ‘Sizin İçin Sahadayız’ parolasıyla dezenfeksiyon ve virüsün yayılmasını önleme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Şehir Merkezinin yanı sıra şimdiye dek toplam 41 kırsal mahallede eş zamanlı olarak sürekli bir şekilde yürütülen dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra Zabıta Müdürlüğü ekipleri alışveriş noktalarında gerekli önlemleri alıyor. Süpermarketlerde oluşabilecek sıraları engellemek adına şeritleme çalışması yaparak vatandaşları alınacak önlemler hususunda uyaran Zabıta Müdürlüğü ekipleri; meyve ve sebze reyonlarında poşetleme çalışmalarına da devam ediyor. Sosyal Mesafenin korunması için vatandaşlara gün boyunca her nokta bilgilendirmeler yapan ekipler; uyarı levhaları asarak alışveriş yapan vatandaşları tedbirli olmaya davet ediyor.  

Cadde ve sokakları gün aşırı özel solüsyonlarla yıkanıyor

Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 10 Mart tarihinden beş gün önce sterilizasyon çalışmalarına başlayan Polatlı Belediyesi ekipleri tüm gücüyle saha çalışmalarını sürdürüyor. Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Polatlı’nın dört bir yanında haftalardır aralıksız bir şekilde sürdürülen Koronavirüs’e karşı sterilizasyon çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklar gün aşırı özel solüsyonlarla yıkanıyor. Polatlı Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre virüs tehlikesi ortadan kalkana dek çalışmalar tüm mahallelerde aralıksız sürecek.