Ana sayfa GÜNDEM Vatandaş uyarılara kulak asmayınca Belediye bankları söktü!

Vatandaş uyarılara kulak asmayınca Belediye bankları söktü!

1289
0

Vatandaş meydandan uzaklaşmayınca banklar söküldü

Polatlı Belediyesi ekipleri, Korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla aldığı tedbirler kapsamında, toplum sağlığı açısından özelikle yaşlı vatandaşların evlerinde kalmalarını sağlamak, virüsün taşınması ihtimalini azaltmak için şehir içerisindeki bankları söktü.

Çin’den başlayıp tüm dünyada hızla yayılmaya ve can almaya devam eden Koronavirüsle mücadele, ilçemizde de aralıksız devam ediyor. Bu virüsün yayılmasını önlemek için salgın geçene kadar insanların evlerinden zorunlu olmadıkça çıkmamaları büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda sık sık evden çıkmayın uyarıları yapılmasına rağmen, bu uyarıları dikkate almayan pek çok vatandaş maalesef halen var. Bu sebeple Polatlı Belediyesi, Dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden korona virüse karşı yürütülen mücadelede, tedbirler kapsamında vatandaşlar arasında sosyal mesafeyi açmak ve 65 yaş üstü vatandaşların banklarda zaman geçirmesi kısıtlamak amacıyla dün Cumhuriyet Meydanında bulunan bankların sökümünü gerçekleştirdi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığınca da 65 yaş üstü ve ayrıca kronik hastalığı bulunan vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştı. Yasaklar ve sık sık yapılan uyarıları hala dikkate almayan vatandaşların bulunması Polatlı Belediyesini bankaları sökmeye mecbur bıraktı. Eğer bu da dışarıda keyfi gezen vatandaşları durdurmazsa daha sert yaptırımların yürürlüğe konması bekleniyor.