Ana sayfa Doğru Kalem OLMAYA DEVLET CİHANDA

OLMAYA DEVLET CİHANDA

995
0

Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için yapacağınız görüşmeler kayıt altına alınmaktadır, lütfen bekleyiniz. Sizi operatöre bağlıyorum. DÜT .. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için yapacağınız görüşmeler kayıt altına alınmaktadır, lütfen bekleyiniz. Sizi operatöre bağlıyorum. 312 4588900 /71 Halen sizin aradığınız sıra numaranız 2 kullanım için beklediğiniz için teşekkürler… On dakika sonra.

‘’Çankaya Belediyesine bağlı Naci Çakır Cumartesi pazarı hiçbir hijyen kuralına uymadan ‘’Virüs Dağıtım Merkezi ‘’ olarak çalışmaktadır. Lütfen ilgilenir misiniz. ?‘’ Şimdi zabıta gönderiyoruz. İlginiz için teşekkürler. İki saat sonra pazarda hemen yanında zabıta amirliği olmasına rağmen hiçbir tedbirin alınmadığını üzülerek ve ibretle görüyoruz. Burak bey pazarda hijyen tedbiri alınmış mı? Ben göremedim, sen gördün mü? Görmedim…. Kesinlikle yazının maksatlı olduğunu söylemeyin size halk sağlığıyla dalga geçer gibi oynanan trajedi ile ilgili en az kadınlı erkekli on şahit gösterebilirim.  Bir tek pazarcıyı eldiven ve maske ile görebilseydim bu yazıya gerek duymazdım.  Çankaya Belediyesi Korona virüsünün yaygın olduğu ve 65 yaş üstü vatandaşın sokağa çıkmasının yasakladığı şartlarda Pazar kurulmasına izin verdiği için doğabilecek olumsuzluktan sorumludur.

Halkın tamamını cezalandıracağını söyleyen Tanrı’nın bu kararına karşı Hz. İbrahim : ‘’ Yüce yaradan şehir halkının tamamını cezalandırmak istiyorsunuz ama onlar içindeki günahsızların hatırına bundan vazgeçemez misiniz? Tamam, İbrahim, elli günahsız bul vazgeçeyim. On günahsız bulsam olmaz mı? Tamam der tanrı on günahsız bul vazgeçeyim. Hz. İbrahim on günahsız da bulamaz ve Tanrı Lût kavminin tamamını cezalandırır.  Naci Çakır Pazarının Cumartesi günkü durumu da böyleydi. Hijyen kuralına uyan bir tek pazarcıya pazarı iki defa ayrı saatte dolaşmama rağmen rastlayamadım. Oysa alışverişe gelen vatandaş, bilhassa kadınlar hijyen kuralına uymaktaydı.

Korona virüsü bilhassa komşumuz İran ve Avrupa ‘da başta İtalya, Fransa, İspanya olmak üzere hızla yayılmakta ve binlerce vatandaş hayatını kaybetmektedir. Benim gibi 65 yaş üstü vatandaşlar yaşlılığın verdiği bağışıklığın zayıflaması sonucu bu hastalıktan en fazla etkilenmekte olup, devletin sokağa çıkma uyarısına en fazla titizlikle uymamız gereken yedi milyonluk bir gurubu oluşturmaktayız. Seksen üç milyonluk genelde genç nüfusa sahip Türkiye’de uyarılara uymayarak sokağa çıkan her kişi virüs taşıyıcısı olarak sadece kendini değil, temasta olduğu yakın aile çevresini, torunlarını da tehlikeye atmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanının bir bildiği var düşüncesi ile üç hafta olarak uygulanacağı tahmin edilen bu karantina günlerini de çok büyük özveri ile çalışarak halkının sağlığı için kendi sağlığını tehlikeye atan Sağlık çalışanlarına sokağa çıkmayıp ‘’EVDE KALARAK ‘’  yardımcı olarak atlatabilme ümidini taşımaktayız. Unutma!  Dünya tarihinde ender olarak ortaya çıkan bu öldürücü ve son derece bulaşıcı hastalığı ancak sokağa çıkmayarak; senin kuvvetli azim ve iradenle yenebiliriz.  Tedbir senden, tevekkül Allah’tan.

Saygılarımla,