Ana sayfa GÜNDEM Demir : “Miraç Gecesini tebrik ediyorum”

Demir : “Miraç Gecesini tebrik ediyorum”

107
0

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, mesajında şunları söyledi: 21 Mart Cumartesiyi Pazara bağlayan gece, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç kandilini idrak edeceğiz. Miraç, Sevgili Peygamberimizin, bir gece, Mescidi Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü yolculuğu ifade etmektedir. Bu gece, Kur’an-ı Kerimde; “ Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haramdan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescidi Aksa’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz o, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” şeklinde beyan edilmektedir.

“Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat”

Yeryüzünün iki mübarek mabedi olan, Mescid-i Harâm ve Mescid-i Aksâ’dan göklere uzanan bu kutlu yolculuk, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan büyük bir ufuk, Allah’ın rahmetine, yüceliğine ve kudretine görkemli bir şahitlik, varlığın özüne ve anlamına yapılan ciddi ve samimi bir yolculuktur. Miraç; günde 5 vakit namaz ile yükselişin manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajlarını yaşayarak Âlemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır.  Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin yeniden dirilişi için en büyük imkândır.

“Miracın bize hatırlattığı değerlerin en önemlisi elbette Mescid-i Aksa’dır”

Miraç; varoluşun gaye ve hikmetini anlayarak, kendisi, çevresi ve Rabbiyle barışık, huzur ve güven içinde bir hayatın;  kan, gözyaşı, işgal, yoksulluk ve sefaletin olmadığı bir dünyanın inşası için çalışmaktır.   Mümin yüreklerin manevi duygu ve hislerle coştuğu bu gecelerde, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için yapacağımız içten ve samimi dualarımız, miracın bize sunduğu en büyük imkândır. Miracın bize hatırlattığı değerlerin en önemlisi elbette Mescid-i Aksa’dır. Mescidi Aksa özgür değilse Müslümanların ruh ve gönül özgürlüğü de yok demektir. Bu mukaddes gecenin, Mescid-i Aksa bilincini, özlemini ve gayretini artırarak, miracın mabedinin selametine, işgal ve zulmün bertaraf edilmesine vesile olmasını temenni ediyorum.   Corona virüs salgını nedeniyle bu Miraç gecesini evlerimizde geçireceğiz. Halkımızın bilinçli davranışları ve yapacağı dualarla bu sıkıntılı günlerin en kısa zamanda sağlıklı ve huzurlu günlere dönüşmesini, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını yüce Mevladan niyaz ediyorum.  Kullukta ve insani değerlerde en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç Gecesinin, zihinlerimize berraklık, kalplerimize ferahlık, akıllarımıza genişlik ve hayatımıza huzur getirmesi dileği ile tüm halkımızın ve bütün İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesini ve insanlığın barış, huzur ve hidayetine ve ülke olarak salgın hastalıklardan bir an önce kurtulmamıza vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum”.