Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Evinde Kal Polatlı”

Yıldızkaya: “Evinde Kal Polatlı”

547
0

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya coronavirüs salgına karşı Polatlıda yapılan  önlemler hakkında basın açıklaması yaptı. Yıldızkaya, ayrıca vatandaşlara evlerinde kalmaları yönünde çağrıda bulundu.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Corona Virüsü’ne karşı Polatlıda  yapılan çalışmalar hususunda yazılı basın açıklaması yayımladı. Yıldızkaya, açıklamasında; “Polatlı’daki Kamu Kurumları olarak bütün unsurlarımızla görev başındayız. İhtiyaçlarını gideremeyecek durumda evinde bulunan vatandaşlarımıza bizlere ulaşmaları durumunda yardımcı olacağız. Bizler “önce insan” diyen bir medeniyetin, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir kültürün mensuplarıyız. Cenab-ı Allah’ın yardımı ve milletimizin özverisi ile bu sıkıntılı süreci güçlenerek atlatacağımıza yürekten inanıyoruz. Aldığımız her tedbir, insanlarımızın hayatını ve geleceğini korumaya yöneliktir. Bizler hemşerilerimizin sağlığı için 24 saat sahadayız, bu tehlike ortadan kalkana dek tüm vatandaşlarımızdan elzem durumlar dışında evlerinde kalmalarını önemle rica ediyorum” cümlelerine yer verdi.

“Polatlı Belediyesi olarak teyakkuz halindeyiz”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya coronavirüs salgına karşı Polatlıda yapılan  önlemler hakkında basın açıklaması yaptı. Yıldızkaya, ayrıca vatandaşlara evlerinde kalmaları yönünde çağrıda bulundu.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Corona Virüsü’ne karşı Polatlıda  yapılan çalışmalar hususunda yazılı basın açıklaması yayımladı.

Yıldızkaya açıklamasında şunları söyledi: “Çin’in Wuhan Kenti’nde başlayarak dünyanın hemen hemen tüm ülkelerine sıçramış olan Koronavirüs (Covid -19) insan sağlığını tehdit etmektedir. Maalesef hayati kayıplara da sebebiyet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti bu virüsü yenecek güce ve birikime sahiptir. Devletimizin almış olduğu tedbirlere harfiyen uyuyor ve yerine getiriyoruz.Ülkemizde 10 Mart tarihinde görülen ilk Koronavirüs vakasından önce; 8 Mart tarihinde kurduğumuz Koronavirüs ile Mücadele ekiplerimizle Polatlı Belediyesi olarak şehrimizde tüm önlemleri almaya ve dezenfeksiyon çalışmaları yapmaya başladık. 8 Mart tarihinden bu yana bütün okullarımızı, camilerimizi, otobüs ve taksi duraklarımızı, kamu kurumlarımızı, toplu taşıma araçlarımızı , okul servislerimizi, sürücü kurslarımızı, pazar yerlerimizi, açık veya kapalı olması fark etmeksizin virüsün yaşama ve yayılmasına sebebiyet verebilecek tüm ortak kullanım alanlarımızı sürekli bir şekilde dezenfekte etmeye devam ediyoruz. 

Şehir içinde taşımacılık yapan ve Ankara’ya yolcu taşıyan dolmuşlarımızı sürekli olarak dezenfekte ediyoruz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz düzenli olarak hijyen kontollerine ve bilgilendirme ziyaretlerine devam ediyorlar. Bugün itibariyle Cumhuriyet Meydanı ve Eskişehir Yolu üzerine kuracağımız dezenfeksiyon istasyonları ile bütün araçlarda sterilizasyon çalışmalarına başlıyoruz. Şehrimizin muhtelif noktalarına dezenfeksiyon noktaları kuracağız. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz başta olmak üzere Koronavirüs ile Mücadele ekiplerimizin içinde bulunan Zabıta Müdürlüğümüze, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ve Park Bahçeler Müdürlüğümüze özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

“Tüm izinlerimizi iptal ettik. Bütün gücümüzle sahadayız”

Polatlı Belediyesi olarak teyakkuz halindeyiz. İlgili birimlerimizde Koronavirüsle daha etkin ve kalabalık bir şekilde mücadele etmek adına tüm izinlerimizi iptal ettik. Bütün gücümüzle sahadayız. Bu konuda hijyen kuralları hemşerilerimiz açısından çok büyük önem arz ediyor. Özellikle kalabalık ortamlardan uzak durarak; sık sık el yıkamaya ve kişisel bakımlarımıza dikkat etmeliyiz. Koronavirüs’ün maalesef yaşlılarımız üzerinde fazlasıyla etkili olduğu kanıtlanmıştır. Herhangi bir kayıp yaşamamak adına tüm büyüklerimizden bu tehlikeli süreçte dışarıyla olan bağlantıları ve aileleri ile olan temasları hususunda dikkatli olmalarını istiyoruz. Umre’den ve Yurtdışı’ndan gelen vatandaşlarımızın 14 gün kuralına uymalarını önemle ve hassasiyetle rica ediyoruz.

İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın” Diyen Bir Kültürün Mensuplarıyız

Polatlı’daki Kamu Kurumları olarak bütün unsurlarımızla görev başındayız. İhtiyaçlarını gideremeyecek durumda evinde bulunan vatandaşlarımıza bizlere ulaşmaları durumunda yardımcı olacağız. Bizler “önce insan” diyen bir medeniyetin, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir kültürün mensuplarıyız. Cenab-ı Allah’ın yardımı ve milletimizin özverisi ile bu sıkıntılı süreci güçlenerek atlatacağımıza yürekten inanıyoruz. Aldığımız her tedbir, insanlarımızın hayatını ve geleceğini korumaya yöneliktir. Bizler hemşerilerimizin sağlığı için 24 saat sahadayız, bu tehlike ortadan kalkana dek tüm vatandaşlarımızdan elzem durumlar dışında evlerinde kalmalarını önemle rica ediyorum” dedi.