Ana sayfa GÜNDEM Avcı : “Şu Zor Zamanlarda Önceliğimiz Yaşlılarımızın Sağlığı Olmalıdır”

Avcı : “Şu Zor Zamanlarda Önceliğimiz Yaşlılarımızın Sağlığı Olmalıdır”

278
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Avcı, millet olarak yaşlılara hürmet ve sevgi besleyen, onlara hizmet etmeyi erdem sayan bir geleneğin mensubu olduklarını kaydederek, Yaşlılar Haftasını kutluyor, bütün yaşlılarımıza sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Özellikle şu zor süreçte yaşlılarımızın sağlığını her zamankinden fazla düşünmemiz gerekiyor” dedi.

Yaşlılarımızın kalabalık ortamlarda olmaması adına tedbirler alınması gerekiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına yurttaşların değil, devletimizin de sorumluluğudur. Yaşlılarımızdan temel sağlık hizmetlerinde katılım payı alınmaması, önleyici sağlık hizmetleri ile erken tanı ve tedavi hizmetlerinin sağlanacağı yaşlılık hastaneleri açılması, Göz, diş sağlığı ve genel sağlık durumunun korunması için uzman ekiplerle düzenli taramalar yapılması, yaşlılarımızın sosyal ve kültürel hayattan uzak kalmaması için yaşlılarımıza dönük sosyal kulüplerin yaygınlaştırılması, kamusal alanların yaşlılarımıza uygun şekilde düzenlenmesi, kentlerde yaşlılarımızı gözeten özel trafik uygulamaları geliştirilmesi gibi tedbirle devletin görevleri arasındadır. Hassas bir dönemden geçiyoruz. Yaşlılarımızın kalabalık ortamlarda olmaması adına tüm kamu ve özel kuruluşlarının tedbirlerini alması gerekmektedir. Evde kalmaları noktasında tüm kolaylaştırıcı önlemlerin alınması elzemdir. ’’

Tüm Yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını Kutluyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşlılarımıza dair sözünü de hatırlattığı mesajında, ‘’ Büyük Atatürk; Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur sözleriyle, yaşlılarımızın önemiyle birlikte bir anlamda bizlere görevimizin ne olduğunu da anlatmıştır. Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi dileklerimle beraber minnet ve hürmetlerimi sunuyor ellerinden öpüyorum. Tüm dünyanın teyakkuzda olduğu şu zor zamanlarda önceliğimiz yaşlılarımızın sağlığı olmalıdır. Bununla ilgili tedbirler alınmalıdır. ” İfadelerinde bulundu.