Ana sayfa GÜNDEM Meclis Üyelerimizi Tanıyalım; Sırrı Arpaç

Meclis Üyelerimizi Tanıyalım; Sırrı Arpaç

224
0

2019 yılı 1 Nisandan itibaren göreve başlayan Polatlı Belediye meclis üyelerimiz tanımadığımız kanaatindeyiz. Bugünden itibaren meclis üyelerimizin kendilerini tanıtan bir röportaj dizisi çalışmasına başlıyoruz. Bu kapsamda ilk meclis üyemiz Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi Sırrı Arpaç oldu.

Meclis üyelerimizi tanıyalım  yazı diziminin ilk konuğu Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi Sırrı Arpaç oldu.

Sırrı Arpaç Öz Geçmişi

1958 yılında Göle’nin Kayaaltı Köyü’nde doğdu. İlköğretimini köyünde, orta öğretimini Ardahan’da, yüksek öğretimini Ankara Eğitim Enstitüsü’nde tamamladı. Daha sonra 1995 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Halk Edebiyatını bitirdi. Erzurum Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olarak eğitime devam etmektedir. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptı. 1988 yılında 2010 yılına kadar Ankara da uzun süre yöneticilik yaptı. Altındağ; Ahiler, Yahya Galip ve Milli Müdafaa İlköğretim Okulları ve Çankaya da Mimar Kemal, Bahçelievler, Beytepe İlköğretim Okulları ve Çankaya Halk Eğitim Müdürlüğünü yaptı. Başkent Öğretmen Evi Başkanlığı, Demokrat Eğitimciler Sendikası İl Başkanı, Başkent Fenerbahçeliler Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Avrupa Birliği Projelerinde İskoçya, İngiltere ve Beyaz Rusya’da görev aldı. Yetişkinlere özellikle kadın ve aile ilişkilerinde uzun süre seminerler verdi. Ankara Emlakçılar Odasının düzenlediği kurslarda Ankara Ticaret Odası’nda Halkla ilişkiler ve iletişim derslerine girdi. Yerel gazete ve dergilerde şiir ve yazarlık, özellikle sitelerde köşe yazıları devam etmektedir. Aşıklık geleneğini ve şiiri küçük yaşlarda öğrenmeye başladı. Türkiye’nin çeşitli yörelerinde öğretmen ve yönetici olarak çalıştı. Çeşitli gazetelerde muhabirlik, köşe yazarlığı, vakıf ve derneklerde yöneticilik yaptı. Şiirlerinde çeşitli konuları işleyen Sırrı Arpaç, 2003 yılında Çankaya Halk Eğitimi Müdürü olarak görev yaptı.2011 Aralık’ta emekli oldu. 2018 Erzurum Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2.cı sınıfta öğrencisi olup,2019 yılında CHP Polatlı Meclis Üyesi olarak seçildi.

Eserleri

Sırrı Arpaç’ın »Az Düşünün Çok Gülün«, »Mesaj« ve »Her Biri«ve en son( Unutursam Ayıp Olur) adlı kitapları bulunmaktadır.