Ana sayfa GÜNDEM Kıbrıs Gazilerine Plaket

Kıbrıs Gazilerine Plaket

926
0

Kaymakamlık toplantı salonunda, Törende madalya verilmeyen Kıbrıs Gazileri için madalyalarını vermek üzere etkinlik düzenlendi.

Kaymakamlık toplantı   salonunda düzenlenen etkinlikte  Kıbrısta Gazi olan,  Mehmet Ak, Celil Taner, İrfan Aytekin, Ahmet Sarıkaya, Remzi Kaya,  Süleyman Madıcıoğlunun yerine eşi Fadime Madıoğlu, 2013 yılında vefat eden Selim Çetin yerine eşi Meryem Çetin’e toplam yedi Gazimize Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer tarafından plaketler taktim edildi.

Hepsinden Allah Razı Olsun

Kıbrıs Gazileri için düzenlenen ekinlikte konuşan İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer şu açıklamalarda bulundu. Tunçer,“ Gazilerimize madalyaları taktim ediyoruz. Daha önce bir tören yapmıştık. Bazı gazi aileleri gelememişti onlarla bugün geldi. Kendilerine gazilerimize vermiş oldukları, yapmış oldukları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun aileleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyorum. Hayatını kaybeden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm gazilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi. Kıbrıs Gazileri için madalya ve plaket töreni düzenlendi. İlçemizden beş Gazi madalya ve plaketlerini aldı. Gazilerin madalya ve plaketleri, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer tarafından takdim edildi.