Ana sayfa GÜNDEM TEMA Vakfı Polatlıda

TEMA Vakfı Polatlıda

527
0

TEMA Vakfı gönüllüsü öğretmenler Polatlıda buluştu

TEMA Vakfı ,TEMA Vakfı Eski Ankara İl Temsilcisi Mukadder Ekremoğlu ve Tema Temsilcisi Nevzat Özer işbirliğinde dün Polatlıda bazı okullarda eğitim programları gerçekleştirildi.

TEMA Eğitim programları kapsamında Polatlıda tema gönüllüleri  tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu ve Sevim Aras ilkokulunda minik öğrencilere eğitim verildi. TEMA eğitim programı kapsamında Polatlıda ilk,ortaokul ve liselerde öğrencilere eğitimler verilecek.

“Gel Sen Doğaya Gönlünü Ver O Sana Karşılığını Verir”

Tema Vakfı  gönüllü öğretmeni Zeliha Demir 15 Demokrasi Şehitler ilkokulunda Gel Sen Doğaya Gönlünü Ver O Sana Karşılığını Verir adlı sunumunu minik öğrencilere anlattı.  TEMA Eğitim Bölümünün ve her bir eğitim programının uzman danışman kadrosu denetiminde hazırlanan programlar, gönüllü öğretmenlerin derslerinde uygulamaları ile gerçekleştirilecek.

Amaç öğrencilerin çevre konusunda bilinçlenmesi

Çocuklara doğada geçirdikleri zamanın artması, doğayı hissederek, dokunarak, koklayarak ve işiterek farklı deneyimler yaşama fırsatı bularak bedensel ve zihinsel gelişimlerinin olumlu yönde desteklemesi amacıyla okul programları hazırlandı. Doğayla bütünleşmiş bir şekilde yapılan çevre eğitiminin öğrencilerin çevre konusundaki bilinçlenmelerinde önemli ölçüde etki sağladığına işaret etmek. Bu noktadan hareketle TEMA Vakfı ilkokuldan liseye kadar eğitim sisteminin  her basamağı için çevre/doğa eğitim programları kapsamında eğitimler vermeye devam edecek.