Ana sayfa GÜNDEM Küren : “Güzel Yarınlara Polatlı’’

Küren : “Güzel Yarınlara Polatlı’’

349
0

El ele verip, ortak bir ufuk yaratıp Polatlı’ yı ayağa kaldıralım        

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanı Hakan Küren kongre sürecinin tamamlanıp yeniden İlçe başkanı seçilmesinin ardından basın açıklamasında bulundu.

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanı Hakan Küren yeniden ilçe başkanlığına seçilmesinin ardında basın açıklamasında bulundu. Küren açıklamasında şunları söyledi: “  Kongremizi  tamamladık. Yapılan seçim sonucunda yeniden ilçe başkanlığına seçildim. Yönetim kurulu ile birlikte vatanımıza, milletimize hizmet etmenin gururu ile görevimizi yapacağız. Bu süreçte siz basın emekçisi arkadaşlarımızdan ilgi ve destek gördük. Bu ilgi ve desteğe teşekkür eder, saygılar sunarım. Yaşadığımız dönemde sınırımızda ve sınır ötesinde çetin savaş koşulları içinde mücadele eden ordumuzun  mücadelesini  destek ve hayranlıkla  izliyoruz. Bu mücadelede şehit olan Mehmetçiklerimize  Allah’tan rahmet, yakınlarına  sabırlar diliyorum. Yüreğimizdeki acılar ve gözyaşlarımızla sonsuzluğu uğurladık onları. Bu savaşta gazi olan vatan için kanlarını döken, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum.

Atatürk devrimlerini yaşatacak, ileriye taşıyacak bir hükümete gereksinim vardır

Türk kadını, Cumhuriyet Devrimi ile kazandığı insanlık ile çağdaş yurtaşlık haklarını korumak ve geliştirmek için büyük mücadeleler vermiştir. Bu mücadele, Cumhuriyet Devrimine karşı emperyalist saldırı yıllarında büyük bir önem kazanmıştır. Türk kadını, bugüne kadar olduğu gibi bugün yakıcı bir hal alan  milli bağımsızlık ve vatanın bütünlüğü mücadelesinin de bayraktarıdır. Sınır boyunca huzurumuz,birliğimiz için savaşan ordumuzun en büyük destekçisi kadınlarımızdır.Diyarbakır anaları da bu mücadelede üstün bir görev almış, Hdp ve pkknın kandırıp dağa götürdüğü evlatları için nöbet tutarak teröre karşı kararlılık göstermiş, ülkelerinin terörü  yenmesinde büyük bir görev üstlenmiştir.Şehitlerimizin anneleri, Mehmetçiklerimizin anneleri, sizin çocuklarınız bizim de çocuklarımızdır. Acılarınız acımızdır. Cinsiyet eşitsizliği, çağımızın en büyük adaletsizliklerinden ve en büyük insan hakları sorunlarından biridir. Bunun için mücadele etmeyen toplumlar geri kalır. Cumhuriyet, kadının özgürlüğü, umudu ve onurudur. Vatan Partisinin öncü kadınları, Atatürk’ün gösterdiği  hedefle birliğimiz, beraberliğimiz, vatan bütünlüğümüz için en önde mücadele etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu sorunları ve kadın sorunlarını (eğitim,işgücü, şiddet, adın cinayetleri. Sosyal ve kültürel haklar) çözebilmek için Atatürk devrimlerini yaşatacak, ileriye taşıyacak bir hükümete gereksinim vardır. Bu da, Vatan Partisinin öncülüğünde kurulacak bir milli hükümet ile olur. Kadınlarımızı tüm toplum bireylerini çağırdığımız gibi Vatan Partisine üye olmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz.

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlarım”

 Yaşamın her alanında üreten, emek veren, bedel ödeyen, ülkemizin temel taşı, laik, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı kadınlarımızın 8 mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlar, aydınlık yarınlar dilerim. Son günlerde Suriye’de yaşanan savaş durumu ve İdlip’ teki kaos ve çatışmaları hep birlikte yaşadık. Bu çıkmaz süreçte krize aklı selim hakim olunca rahatladık. Ateşkes ile komşularımızla çıkacak bir savaşın önüne geçildi. Bu kaos ortamında ülkemizi tekrar batıya uşak yapmak isteyen içteki ve dıştaki düşmanlar hemen harekete geçti. Geçmişte yaşadığımız bağımlı yıllar hevesiyle geldiler ama hevesleri kursaklarında kaldı. Türkiye ve Rusya birbirlerine ihtiyaçları olduğunu anlayıp krizi çözdü. Ülkemizin  Avrasya’da  ilerleyişi, ülkemizi geliştirip kalkındıracak dostlukları, ikili ilişkileri, yeniden biçimlenerek önümüzde ufuklar açacak. Hükümetimizin artık çok daha geç kalınmadan Suriye ile direkt ilişkiye geçmesi , iyi komşuluk ilişkilerinin oluşturulması acil bir konudur. Bu hemen yapılırsa  Amerikan uşağı pkk/pyd örgütlerinin üzerine beraber gidilmesi terör örgütlerinin yok edilmesi, Ortadoğu’da terörün son bulması sağlanabilir. Bu izlenecek tek doğru yoldur. Komşularla barış, yurtta barışı, dünyada barışı güçlendirecek, ülkemizin etkisinin artmasına neden olacaktır. Ülkemiz, bu yolla bağımsızlığını ve ekonomik gelişmesini sağlar, halkının refah düzeyini yükseltir.

Polatlının milletimizin makus talihini yendiği  bu toprakların  değeri iyi anlaşılmamış

Büyük sıkıntılarla boğuşan, krizin çok ağır hissedildiği, il olamadığı için kendi yatırım planını belirleyemeyen, ekonomide sağlıklı büyümeyi gerçekleştiremeyen, halkın refahını sağlıklı artıramayan, fabrika yatırımları hızlanmayan hatta olanların kapanıp azaldığı, işsizliği bol bir ilçe durumunda bugün. İlçemiz öksüz bırakılmış bir çocuk gibidir. Sessiz,  kaderine razı. Milletimizin makus talihini yendiği topraklarda yaşamamıza rağmen, değeri iyi anlaşılmamış, önemsenmemiş hatta devletin bu toprakları uzun bir süredir unuttuğu, çoğunlukla iyi yönetilmemiş bir yer. Çocukluğumun mutlu  hayalleri ile dolu, başarı hikayelerinin çok olduğu ilçemde insanlar artık yüzü gülmeyen bir topluluğa dönüşüyor. Sıkıntılı,  insan kalitesinin düşmesi, suç oranı çokluğu ile anılan ve yorumlarda yaşanılmaz yer denilen  kentim. Başta iktidar partisi ve belediyeyi yöneten parti olmak üzere, tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, halkımızı ilçemiz için kafa yormaya, el ele vermeye, işbirliğine çağırıyorum. El ele verip, ortak bir ufuk yaratıp Polatlı’ yı ayağa kaldıralım.  Güzel şeyler hiç mi yok? Fazlasıyla var. Bunlardan biride, çalışmalarını beğeni ve ilgiyle izlediğim Pota.  Sayın Belediye Başkanımızı Kadim Koç’u bu işte görevlendirdiği için, sayın Kadim Koç’u da birikimi, Polatlı tarihi alanları için uğraşıları, ilçemize katkıları nedeniyle kutluyorum. Bu konuda  ilçemize insan getirme çabamız yıllardır sürüyor. Bu yılda birçok partilimiz ve dostumuz Polatlı’yı ziyaret edecek. Ne görev üzerimize düşerse yürekten bir çabayla elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Polatlı ve ülke sorunlarıyla ilgili söylenecek çok şey var. Bunları zamana bırakalım. Zaman geldikçe çalışmalarımızı sizlerle paylaşacağım. Polatlı halkına en deri saygılarımızla, ‘’GÜZEL YARINLARA POLATLI’’ diyoruz.