Ana sayfa GÜNDEM Ankara Bölge Gözlükçülerinin Temsilcisi; Hasan Benli

Ankara Bölge Gözlükçülerinin Temsilcisi; Hasan Benli

456
0

Hasan Benli, Ankara 2. Bölge Optisyen ve Gözlükçüler Odası Başkanlığına seçildi

İlçemiz tanınmış iş adamı Buket Optik Sahibi Hasan Benli, Ankara 2. Bölge Optisyen ve Gözlükçüler Odası Başkanlığına seçildi.

Ankara 2. Bölge Optisyen ve Gözlükçüler Odası ilk genel kurulu geride bıraktığımız hafta sonu gerçekleştirildi. Dört adayın yarıştığı seçimde, kurucu oda başkanlığı görevinde bulunan, İlçemiz tanınmış iş adamı Buket Optik Sahibi Hasan Benli seçildi. Ankara başta olmak üzere Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale ve Çorum illerinden çok sayıda gözlükçü esnafının yer aldığı oda başkanlığına seçilen Hasan Benli, Polatlıda kendi mesleği dışında birçok sosyal faaliyet, spor ve özellikle ilçemizin gelişmesi için yapılan faaliyetlerde yer almasıyla tanınıyor. Hasan Benli’nin bu göreve geçişi kamuoyunda takdirle karşılandı. Benli, dün Nergis Bistro’da yerel basın mensupları ile bir araya gelerek kongre sonrası basın toplantısı düzenledi.

Benli’den meslektaşlarına teşekkür

Başkan Benli, yaptığı açıklamada; “Daha önceden kurucu başkan olduğum Ankara 2. Bölge Optisyen ve Gözlükçüler odasının seçim sürecine girmesi için çalışmalarımızı yaptık. Oda üyelerimizi kaydettik 703 üyemiz şu anda hali hazırda var. Bununla ilgili geçen haftaki çalışmalar ve bu hafta genel kurul, cumartesi ve Pazar günü de seçimlerimiz vardı. Genel kurul seçimimiz cumartesi günü yaptık. Pazar günü 4 tane ayrı listeyle seçime gittik. Çarşaf liste şeklinde oy kullanıldı. Bunun neticesinde yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber en yüksek oyu alarak üyelerimiz teveccühüyle yönetime seçildik. Yine aynı yönetim kurulu üyelerimizle beraber birlik delegasyonuna da seçildik. Bundan sonraki süreçte 20 tane Türkiye’de oda var, 20 odanın seçilen delegelerle birlikte üst birliğimiz kurulacak. Üst birliğimizin genel kurulunda nisan ayında yapılacak. Polatlıda toplamda 17 optisyen ve gözlükçüyüz bunlardan 3’ü Ankara’da ama diğer bütün gözlükçülerimiz Polatlıda hepsi gelerek oy kullandı. Buradan hepsine çok teşekkür ediyorum. 2. bölge Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Kırıkkale illerinin tamamını kapsıyor. Eskişehir’de 80 üye, Çorum 40, Çankırı’da 11, Kırıkkale’de 13 üyemiz var.”diye konuştu.

İstiklal gazetesi olarak ilçemizin sevilen ve saygın ismi Hasan Benli’ye yeni görevinde başarılar diliyoruz.