Ana sayfa GÜNDEM Birbirinden Faydalı Kurslar Halk Eğitim’de

Birbirinden Faydalı Kurslar Halk Eğitim’de

524
0

Polatlı Halk Eğitimi Merkezi Faaliyetleri

Hayat boyu öğrenen bir Türkiye için, Halk Eğitim Merkezleri sizi bekliyor…

Polatlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bülent Dönmez geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyerek kurslar ve etkinliklere ilişkin ayrıntılı bilgi verdi.

Polatlı Halk Eğitim Merkezinde, tarım alanları, spor alanları ,bilişim teknoloji alanları ,yabancı dil kurslarına, el sanatlarından bilgisayara kadar birçok alanda kurslar devam ediyor. Meslek edinmek, aile bütçesine katkı sunmak, toplumun kalkınmasına katkı sağlamak, okuma-yazma öğrenmek ve boş zamanlarınızı en kaliteli şekilde değerlendirmek için Halk Eğitim Merkezine uğramaya ne dersiniz? Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara taşımak için her geçen gün artan Hayat Boyu Öğrenme ve öğretme arzusu ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Polatlı Halk Eğitim Merkezi çalışmaları devam ediyor. Polatlı Halk Eğitim Merkezinde aklınıza gelebilecek pek çok konuda eğitim alabilir, ayrıca kurs sonunda MEB onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz.

BÜLENT DÖNMEZ

Polatlı Halk Eğitimi Merkezi Misyonu

Tüm bireylerin, çağımızın bilimsel, teknolojik, ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişmelerine uyumlarını sağlayıcı eğitim imkânları sunmak, Milli bütünleşmeyi güçlendirici ve yurttaşlık görevini bilinçli olarak yapmalarını sağlamak, Milli kültür değerlerini korumak ve dünya kültürüne açık olarak gelişmelerine yardımcı olmak, Toplumsal dayanışma, yardımlaşma ve birlikte çalışmaya yönelik alışkanlıklar kazandırmak, Gönüllülük esasına dayalı katılımlara her yerde eğitim vermek.

Polatlı Halk Eğitimi Merkezi Vizyonu

Ulusal değerlerimizden aldığımız güç ve enerce evrensel değerler üreten, bulunduğu bölgenin her konuda gelişim fırsatlar, sunan, lider bir Kurum olmak.

Kurslar say say bitmiyor…

Yabacı uyruklulara özel kurslar, engellilere yönelik kurslar, Spor kursları ; Kick Boks sarı kuşak, okçuluk ,step Aerobik,Voleybol ,satranç ,Halk oyunları kursları,hayvan yetiştiriciliği kursları,tarım kursları,sağlık alanı kursları  , muhasebe ve finansman,büro yönetimi sekreterlik , bilişim teknolojileri, yabancı diller, Osmanlıca, din eğitimi, ,aşçı yardımcılığı kursları, çocuk gelişimi ve eğitimi ,cilt bakım teknikleri, müzik ve gösteri sanatları, Bilgisayar, İngilizce, Hijyen, , Emlakçılık, Kantincilik, Sürü Yönetimi, Basınçlı Sulama, Zirai Sulama, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşaret Dili, El Sanatları, F Klavye, Yabancılara Türkçe Dersi, Okuma-Yazma, Bahçe İşleri, Diksiyon, Tesisatçılık, Tıbbi Sekreterlik, El Sanatları ve bu kurslardan bazıları.

El sanatları kursları daha çok hanımlar tarafından tercih ediliyor

İngilizce kursu, genel olarak verilen bilgisayar kursunun yanı sıra F Klavye ile Adalet Bakanlığı sınavlarına hazırlık kursları da veriliyor. El Sanatları kapsamında da birçok kurs veriliyor, el sanatları kursları daha çok hanımlar tarafından tercih ediliyor. Yılsonunda ise kursiyerlerin yaptıkları çalışmalar açılan sergide görücüye çıkıyor.

2019 yılı kurs istatistikleri

2019 yılında Polatlı Halk eğitimi merkezinde 119 tane aktif kurs açılmış olmakla birlikte 60 adet kurs çeşidi bulunmakta ve toplamada 2896 kursiyerler halk eğitim merkezi kurslarına katıldı.

Aldığınız sertifikalar ile iş bulmanız kolaylaşıyor

Bunların yanı sıra çocuk gelişim kursundan belge alan kursiyerlerin çoğunluğu da Kreş ve anaokullarında yardımcı personel olarak iş bulabiliyor. Halk Eğitim Merkezi kurslarında aldığınız sertifikalar MEB onaylı oluyor. Bu sebeple iş başvurularında aldığınız eğitimleri belgeleri ile sunmuş oluyorsunuz.

Polatlı Belediyesinin Halk eğitimi merkezine tahsis ettiği kurs merkezleri

Kurslar artık tek binada da değil, mahalle konaklarında, perpada, Şehit Cüneyt Sertel Sosyal tesislerinde sentetik sahada ve birçok yerde veriliyor.

Bünyesinde Kurs Açılan Okullar

Duatepe Anadolu Lisesi, Polatlı zafer Ortaokulu, Namık Kemal Oratokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, İnönü Ortaokulu ,Sakarya İlkokulu,Polatlı 15 Temmuz Demokrasi ve şehitleri ilkokulu gibi bir çok okulun bünyesinde halk eğitimi merkezi kursları açılıyor. Toplantı sonunda müdür Bülent Dönmez el işi kursu kursiyerlerin yapmış olduğu örtüleri basın mensuplarına hediye etti. Toplu fotoğrafın çekinmesinin ardından program sona erdi.