Ana sayfa GÜNDEM Ayın ilk meclisi toplandı

Ayın ilk meclisi toplandı

594
0

Mart ayı ilk meclisi toplandı

Polatlı Belediye Meclisi, Mart ayı birinci birleşim birinci oturum toplantısı geçtiğimiz akşam Belediye Meclis salonunda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapıldı.

Mart ayı ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis, 8 gündem maddesi ile toplandı.

Serpil Öztürk ve İsmail Bozdağ gerekçe belirterek toplantıya katılmadı. Yıldızkaya gündeme geçmeden önce İdlib şehitleri için konuşma yaptı. Yıldızkaya konuşmasında şunları söyledi: “ Geçtiğimiz günlerde bir kandil  gecesinde İdlipte alçak bir saldırı sonucu 33 evladımızı şehit verdik. Yaralılarımız var İdlip şehitleri nezlinde bütün şehitlerimize rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun dedi. Ardında İdlib şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Şehitlerle dualar ile anıldı.

Polatlı Belediye Meclisi parti grupları olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz

Belediye meclisindeki Siyasi parti grup başkan vekillerinin İdlib Şehitleri için hazırlamış oldukları demeç okundu. “ Suriyenin İdlib kentinde hain saldırıda 36 kahraman evladımız şehit edilmiş. 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun. Bu alçak ve menfur saldırıyı Polatlı Belediye Meclisi parti grupları olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Bölgede Bahar Kalkanı Operasyonuna Başlamıştır

Şanlı ordumuza karşı gerçekleştirilen alçak saldırının ardından silahlı kuvvetlerimiz bölgede Bahar Kalkanı operasyonuna başlamıştır. Kahraman Türk ordusunun bölgede yaşanan insani durumlara engel olmak için başlatılan Bahar Kalkanı operasyonu uluslar arası  hukukun desteklediği biçimde her zaman olduğu gibi üstün başarıyla gerçekleşeceğine olan inancımız tamdır. Polatlı Belediye meclisi olarak bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğu kapsamında devletimizin bölgede yürüttüğü operasyonların yüksel idealler istikametinde ortak bir anlayışla desteklediğimizi aziz hemşerilerimize ve Polatlı kamuoyuna bir kes daha bildiririz.

İsmail Hakkı Akgök ( Ak parti grup başkan vekili)

Mehmet Ali Talay (MHP grup başkan vekili)

İhsan Şıracı (CHP grup başkan vekili)

Adnan Sezgin (İYİ Parti grup başkan vekili)

Gündemin ikinci maddesi Gençlik merkezi inşaat ihalesi ile ilgili konu, Gündemin beşinci maddesi Çekirdeksiz mahallesinin satışı, Altıncı madde Hisseli Taşınmazların satışı, Gündemin dördüncü maddesi 2020 yılında yol harcamalarına katılım payı alınıp alınmayacağı, Gündemim yedinci maddesi olan borçlanma yetkisi konusu,plan bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemin  Üçüncü maddesi Sanayi Sitesi ve İlçe genelimdeki kalırım ve yol işgalleri ile ilgili konu , Gündemin sekizinci maddesi İlçemiz Beylikköprü Mahallesi 173 Ada Parsel Çevresine ait ENH geçirilmesine yönelik 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği imar komisyonun havale edildi.

Geçen aydan kalan gündem maddeleri Plan bütçe komisyonuna çalışmalarına devam ediyor. Gündem dışı konu Kartaltepe alışveriş merkezi  kiracılar ilgili konu gündeme alınarak plan bütçe komisyonuna havale edildi. Diğer konu is Bilim Merkezi Uluğ Bey gök evinin isim değişikliği konusu Polatlı Belediyesi Alparslan Türkeş Ulu Bey gök evi olarak değiştirilmesi konusu gündeme alınarak sağlık ve çeşitli işler komisyonuna havale edildi.

Güney : “Milletimizin  Başı Sağ Olsun”

İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Aykut Güney gündem dışı söz alarak  konuşma yaptı: Güney konuşmasında şunları söyledi: “İdlipte meydan gelen kahpe saldırı sonucu hayatını kaybeden canlarımıza  Allahtan rahmet yakınlarına sabır  diliyorum . Tüm milletin başı sağolsun” dedi. Bir sonraki meclis 6 Mart Cuma günü saat 18.00 da belediye meclis salonunda gerekleşecek.