Ana sayfa GÜNDEM İYİ Parti İlçe Başkanlığına Muharrem Durukan Seçildi

İYİ Parti İlçe Başkanlığına Muharrem Durukan Seçildi

712
0

İyi Parti 2. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

İYİ Parti ilçe başkanlığı 2. Olağan kongresini geçtiğimiz gün Güldeste düğün salonunda gerçekleştirdi. Tek aday olarak seçime giren önceki dönem ilçe başkanı Muharrem Durukan, yeniden başkanlığa seçildi.

2. Olağan İYİ Parti İlçe Başkanlığı kongresi geçtiğimiz cumartesi Güldeste Konak düğün salonunda yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Kongreye, İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, Ankara İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe  Yönetim kurulu üyeleri , Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı,Ak Parti İlçe teşkilatı  Saadet Partisi İlçe teşkilatı Ankara büyükşehir Belediye  meclis üyeleri  ,Polatlı belediye meclis üyeleri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri  ve esnaf odları başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Gerçekleşen kongre, Gündem Yoklama tamamlanması, yeterli sayıya ulaşması, kongre başkanlık divanının seçilmesi, saygı duruşu istiklal marşının okunması,  Kuran-ı kerim tilaveti, mali raporun tahmini bütçenin okunması ve ibra edilmesi, faaliyet raporunun okunması ve ibra edilmesi, seçimler ile son buldu.

Kongre için yeterli çoğunluğun oluşmasının ardından divan başkanlığı seçimleri yapıldı. Kongrenin divan başkanlığını Asiye Yıldırım, Divan Başkan Yardımcılığını Handan Okumuş ve Katip Üyeliklerini ise Esin Çağlayanlar, Taccettin Arıkan ve Adnan Sezgin yaptı.

Muharrem Durukan İyi Parti Polatlı İlçe Başkanlığına Seçildi

Kongrede siyasi hiçbir konuşma gerçekleşmedi. Blok listeyle gidilen seçimde tek aday olan Muharrem Durukan İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanlığına seçildi.

İçimiz Yandı Yasımız Var

İYİ Parti İlçe Başkanlığına seçilmesinin ardından konuşma yapan Muharrem Durukan şu açıklamalarda bulundu. Durukan , “Bugün Polatlı İYİ Parti İlçe başkanlığının 2. kongresini gerçekleştirdik. Gönül isterdi ki bir toy havasında düğün havasında geçsin ancak biliyorsunuz 33 şehidimiz var içimiz yandı yasımız var. Yasımız olduğu için toy havasında gerçekleştiremedik ama kongremizin resmi işlemleri tamamlandı” dedi.

Kongre Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Durukan , “Yoğun bir katılımla kongremiz gerçekleşti. Halkımızın yoğun ilgisini gördük katılanlara çok teşekkür ediyorum bu kadar katılımdan dolayı mutlu olduk. Seçilmem halinde de Polatlı’mıza ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kuran-I Kerim Tilaveti Ve Dualarla Kongreler Yapılıyor

120 İlçede İYİ Parti Kongresinin tamamlanacağını belirten İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk şu açıklamalarda bulundu. Öztürk ,”Sayın genel başkanımızın talimatıyla bu hafta yapılacak 120 ilçe kongremizde hiçbir siyasi söylem söylenmemesi sadece usul yerine getirilsin ilçe kongrelerimizin tamamlanması talimatı gereği Ankara il başkanı olarak bizlerde bu hafta yapacağımız dört kongremizde de şehitlerimiz için Kuran-ı kerim tilaveti ve dualarla kongrelerimizi yapıyoruz” dedi.

Gönül İsterdi Ki Bu Acılar Yaşanmasın

Öztürk , “ Gönül isterdi ki bu acıların hepsini yaşamamak. Ama Rabbim bir daha milletimize Böyle acılar göstermesin birlik ve beraberliğe en büyük ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde devletimizin şanlı ordumuzun şanlı Mehmetçiğimizin her daim yanında olduğumuzu söylemek isterim. Katılımlarından dolayı tüm hemşerilerime teşekkür ederim” dedi.

İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu ve İl Delege  Asil Listesi Şu Şekilde; Adnan Sezgin, Ayla Kandemir, Aykut Güney Erol Akboğa, Gülşah Bilge, Cemile Meriç, Mustafa Özcan, Arif Önder Kayran , Özcan Öztürk ,Sultan Özdoğan ,Bayram Gödel, Rafet Hatipoğlu,Yasin Özdemir, Assiye Kılınç,Uğur Yürümez, Nermin Toraman,Turan Alp,Özer Çiftçi,Ali Burak İyileşen, Volan Dinçer ,Osman Güven Ali Aslan,Recai Erkmen ,Serkan Kayabaş, Selami Öztoprak, Mustafa Odacı,Esma Özdemir,Tacettin Okuman , Sibel Ustacan ,Emine Yücel , Hasan Pulat, Adnan Öztürk oldu.