Ana sayfa GÜNDEM Demir: “Şehitlik, İslâm’da en büyük mertebedir”

Demir: “Şehitlik, İslâm’da en büyük mertebedir”

307
0

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, İdlib şehitlerimiz için başsağlığı mesajı yayımladı.

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, başsağlığı mesajında şunları söyledi: “İdlip’de yaşanan hain saldırı sonucu 34 evladımız şehit olmuştur. Aileleri ile birlikte bizimde yüreğimiz yanmıştır. Şehit olan evlatlarımızın acısını milletimizle birlikte derinden yaşıyoruz. Kahraman ordumuz yapılan bu hain saldırının gereğini yapıyor ve misliyle de yapacaktır.

Katil rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir. Türkiye, Suriye’de yürüttüğü haklı mücadelesini uluslarası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak hedeflerine ulaşana kadar sürdürmekte kararlıdır. Ülkemize karşı yapılan bu hain saldırı karşısında millet olarak birlik ve beraberlik içinde devletimizin yanındayız. Devletimizin, tüm bu saldırılara gerekli cevabı verecek gücü, milletimizin her bir ferdinin bu ve benzer saldırılar karşında ülkemizi savunmaya kafi sarsılmaz bir inancı her zaman mevcuttur.

34 evladımız şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Şehitlik, İslâm’da en büyük mertebedir. Şehitlerin Allah katında kadir ve kıymetleri pek yücedir. Ahirette en büyük rütbenin peygamberlikten sonra şehidlik olduğu belirtilmiştir. Bunun içindir ki, şehitlerin bütün günah ve kusurları Allah tarafından af edilmektedir. Şehitlerimizin makamları ali olsun.

Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve aziz milletimize başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum.”