Ana sayfa GÜNDEM Mucize Doktor’dan Arda’ya moral mesajı

Mucize Doktor’dan Arda’ya moral mesajı

843
0

Doktor Ali Vefa’dan Arda’ya, Moral Veren Mesaj

DMD hastası Arda Şentürk tedavi için İstanbul’a gitmesinin ardından, “Mucize Doktor” isimli dizide insanların sadece hayatlarına değil, yüreklerine ve ruhlarına da dokunabilen otizmli bir doktoru canlandıran oyuncu Taner Ölmez yayınladığı mesajıyla Arda’ya moral desteği verdi.

Duchenne Muscular Dystrophy (DMD) hastası Arda Şentürk tedavisinin üçüncü aşamasının dördüncü kök hücresini aldı. Arda’ya bu kez, önceki uygulamalarda kullanılan kök hücrelerden daha özel bir kök hücre uygulaması gerçekleştirildi. Kök hücre tedavisinin üçüncü aşamasında bulunan Arda’ ya dördüncü kök hücre alımında 50 milyon kök hücre nakledildi. Arda’nın karaciğer enzim değerlerinde yükselme tespit edilmesi üzerine acil olarak kök hücre alımına karar verilmişti. İstanbul’a giden Arda’ya çok başarılı bir isimden de destek mesajı geldi. Kök hücre tedavisinin ardından bu çok sürpriz ismin Arda’ ya destek mesajı, Arda ve Şentürk ailesine de moral verdi.

Baba Serkan Şentürk: “Taner Ölmez’in Mesajı Arda’yı Çok Mutlu Etti”

Başrolünü oynadığı ‘’ Mucize Doktor ‘’ isimli dizide insanların sadece hayatlarına değil, yüreklerine ve ruhlarına da dokunabilen otizmli bir doktoru canlandıran Taner Ölmez samimi bir dille Arda’ ya ulaştırdığı mesajıyla moral desteği verdi. Doktor Ali Vefa’nın mesajıyla moral bulan Şentürk ailesi, Arda’nın kök hücre alımından sonraki ilk testlerindeki sonuçlarla birlikte tedavi sürecindeki olumlu gelişmeleri aile ile paylaşan doktorunun sözleri de aileye moral verdi.

Rol aldığı dizide canlandırdığı Doktor Ali Vefa karakteriyle küçük büyük herkesin beğenisini kazanan genç ve başarılı oyuncu Taner Ölmez, özellikle sosyal konularda verdiği toplumsal mesajlarla da beğeni topluyor. Arda’nın kök hücre tedavisindeki ilk iki aşamasının sonuçları ailenin yüzünü güldürmüştü. Arda, tedavisinin üçüncü aşamasında da iki ayda bir kök hücre alımına devam ediyor. Üçüncü aşamanın dördüncü kök hücre alımının ardından yapılan testler umutları yeşertirken, yıllık toplam tedavi maliyetinin 2019 yılı için 84 bin lirayı bulması, Arda’nın tedavisinde destek olunması gerekliliğini bir kez daha gözler önüne seriliyor. Yıllardır evlatları için çırpınan baba Serkan Şentürk ve anne Özgül Şentürk, “Oğlumuz Arda çok sevdiği Doktor Ali Vefa karakteriyle izleyicinin kalbinde taht kuran Taner Ölmez’in mesajıyla çok sevindi. Bu manevi destekler de bizleri umutlandırıyor. Arda’nın tedavisinin SGK tarafından karşılanmaması tüm masrafları bizim omzumuza yüklüyor. Bu ağır yükü bizlerle paylaşan tüm duyarlı insanlara teşekkür ediyoruz. Tedavinin kalan aşamaları çocuğumuzu kaybetmemek adına duyarlı insanların desteğini bekliyoruz.’’ İfadelerine yer verdiler.

Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya youtube.com/istiklalgazetesi kanalından izleyebilirsiniz.