Ana sayfa GÜNDEM CHP İade-i Ziyaretlerine Devam Ediyor

CHP İade-i Ziyaretlerine Devam Ediyor

728
0

Avcı: “Mansur Yavaş Polatlının sorunlarıyla ilgileniyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve yönetimine 12 Ocakta kongrede başkan seçilmesinin ardından birçok kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi partiler Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan kurumlara CHP yönetimi iade-i ziyarette bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi 12. Olağan kongresinin ardından ilçe başkanlığına seçilen Bilal Haşim Avcı ve yönetimi dün iade-i ziyaret turları kapsamında Polatlı Elektrikçiler Odası Başkanı Recai Taşçı’ya, İşkur Müdürlüğüne, Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Celal Ünal’a ve son olarak ise Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz’a ziyarette bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ziyaretlerde şunlardan bahsetti: “12 Ocak 2020 tarihinde ilçe kongremizi gerçekleştirdik. Bu kongre sürecinin ardından İlçe teşkilat binamıza gelerek bizi ziyaret eden Siyasi Parti temsilcilerine, Kurum ve kuruluşlarla, Esnaf odalarına iadeyi ziyaret programı düzenledik. Siyasi partilerle ve sivil toplum kuruluşlarının ilişkinin iyi olması Polatlı için çok önemli bir olaydır. Biz siyasi parti temsilcileri sivil toplum kuruluşlarla görüş birliği içinde çalışıp Polatlı için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Taşçı : “Polatlı için elimizden geleni yapacağız”

Elektrikçiler Odası Başkanı  Recai Taşçı  ziyaret esnasında şu  konuşmayı yaptı: “Biz seçilen kişiler olarak siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları olarak elimizi  taşın altına koyarak çalışıyoruz. El ele vererek Polatlı için elimizden geleni yapacağız. Biz her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve yönetimine bu nazik ziyareti için teşekkür ederiz “dedi.

İhsan Edip Amca Anıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve yönetimi İstiklal Madalyalılar Derneği yeni Başkanı ı Celal Ünal’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Polatlının yaşayan tarihi, tarihe gönül vermiş olan İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanlığını yapmış olan araştırmacı tarih yazarı İhsan Edip Doğan anıldı. Celal Ünal, İhsan amcayla yaşadığı değerli ve unutulmaz anıları paylaştı. CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Avcı yeni göreve başlayan Celal Ünal’ başarılar diledi.

Esnaf Dostu Başkan Ziyaret Edildi

Sonrasında Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz ziyaret edildi. Avcı ziyaret sırasında şunlardan bahsetti ; “Esnaf dostu başkanımızı ziyarete geldik. Ertuğrul Kıymaz çok önemli çalışmalara imza atıyor. Yerel bazında bizlere Polatlı için ne düşüyorsa yapmaya hazırız.

Avcı : “Mansur Yavaş Polatlının sorunlarına önem veriyor”

Geçtiğimiz gün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldik. Mansur Yavaş Polatlının sorunlarına önem veriyor. Polatlı için kayıtsız kalmayacak, birçok projesi var önümüzdeki günlerde Polatlı için güzel şeyler olabileceğini müjdesini vermek isteriz” dedi.

Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve yönetimine bu nazik ziyaret için teşekkür ederim CHP kısa bir zaman önce genel kurulunu tamamladı. Bilal Başkanım seçildi. Siyasi partiler siyasetin olmazsa olmazıdır.

Kıymaz: “Esnaf Kefalet Kooperatifi Polatlının esnafını ayakta tutan bir kurumdur”

Esnaf Kefalet Kooperatifi 1960 yılında 30 esnafın bir araya gelerek kurduğu bir kurumdur. Bu kurumda Polatlının esnafını ayakta tutan bir kurumdur. Ben bu kurumun 3. Başkanıyım. 2010 yılında göreve geldiğimden beri verdiğim krediyi bugüne kadar 10 kat aştık. Avrupa Birliğini en ucuz kredisini veren bir kurumuz. Esnafı ayakta tutan bir kurumuz. Bizim iyi niyetimiz ve hoşgörümüz var biz bunları uygulamasak Polatlıda birçok esnafı kaybederdik. Bizim siyasi bir görüşümüz yoktur bizim için herkes aynıdır. Kimse için ayrıcalık sağlayamaz. Polatlının esnafın ekonomik gücünü de ayakta tutmaya çalışıyoruz takdir edersiniz ki bankaların verdiği faiz oranı çok yüksek bu şartlar altında bizim verdiğimiz faiz çok düşük. Bizim amacımız Polatlıya hizmet etmek ve bu yönde ilerleyeceğiz.”diyerek konuşmasını bitirdi.