Ana sayfa GÜNDEM Soğan İşleme Tesisi Projesi Başladı

Soğan İşleme Tesisi Projesi Başladı

447
0
PAYLAŞ

Sakarya: “Kendi deposunu oluşturmak isteyen çiftçilerimiz bu rapordan faydalanabilecek”

Polatlı Ticaret Odası Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Çankaya Üniversitesi ortaklığında hazırlanan Polatlı soğanın işlenmesi, paketlenmesi  ve depolanmasına  yönelik hazırlanan fizibilite çalışmasının proje sözleşmesi imzalandı.

Polatlı Ticaret Odası Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Çankaya Üniversitesi ortaklığında yürütülen Polatlı soğanın işlenmesi, paketlenmesi  ve depolanmasına  yönelik hazırlanan fizibilite çalışmasının proje sözleşmesi dün imzalandı. Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 142.000 TL mali destekli projede imzalar Ankara Kalkınma Ajansı  Genel Sekreteri  Arif Şayık, Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Mesut Aşgın, Ticaret Odası Meclis Üyesi Murat Çakır  ve Polatlı Ticaret Odası Genel Sekteri İnanç  Ölmez’in katılımlarıyla atıldı. Polatlı Ticaret Odası ve paydaşları tarafından Polatlı soğanında depolanmadan dolayı meydana gelen zayiatın  önüne geçmek amacıyla hazırlanan proje geçtiğimiz günlerde Ankara Kalkınma Ajansı tarafından onaylanmış ve projede sözleşme aşamasına geçilmişti. Projenin hayata geçmesi için gerekli aşamalardan biri olan proje sözleşmesinde gerekli imzalar dün itibariyle atıldı. 22.02.2020 tarihi itibariyle hayata geçen projeden kendi deposunu oluşturmak isteyen bütün çiftçilerimiz faydalanabilecek.

Kendi Deposunu Oluşturmak İsteyen Tüm Üreticilerimiz Rapordan Faydalanabilecek

Soğan üretimi yapan diğer il ve ilçelere emsal teşkil edebilecek proje hakkında açıklamada bulunan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya : ” Kendi deposunu oluşturmak isteyen bütün çiftçilerimiz bu rapordan faydalanabilecektir. Öncelikli olarak ilçemiz ve beraberinde ülke genelindeki çiftçilerimize önderlik edecek bu çalışmaya Polatlı Ticaret Odası olarak oldukça önem vermekteyiz.6 ay devam edecek proje tamamlandıktan sonraki hedefimiz ise ,ihtiyaç olduğu takdirde tesisin kurulumu için Ankara Kalkınma Ajansı’na yeni bir proje sunacağız.Soğan ilçemizin olmazsa olmazı ve yakın zamanda sembol ürünümüz olacaktır.Tüm çiftçilerimize ve üyelerimiz olan tacirlerimize hayırlı olsun” dedi.