Ana sayfa GÜNDEM Şehitler Ölmez…

Şehitler Ölmez…

228
0
PAYLAŞ

“Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu yaşasaydı bugün eğitim ordumuzda görev yapan 29 yaşında bir öğretmen olacaktı.”

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu TBMM başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde sosyal medyada yüz binlerce kişinin paylaşımları ile Polatlıda Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından şahsi sosyal paylaşım sitesinde ve Polatlı Ülkü Ocakları tarafından da bir dizi etkinlikle anıldı.

4 yıl önce ,20 Şubat 2015’te EGE Üniversitesi Kampüsü’nde, çıkan olaylarda Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu,PKK. Terör örgüt üyesi bir kişi tarafından bıçaklanması sonucu yaşamını yitirdi. Cinayetin sanığı 880 gün süren yargılanma döneminden sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Polatlı Ülkü Ocakları Fırat Reis’i böyle andı

20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde hain terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu vefatının 5. Yıl dönümünde Polatlı Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen bir dizi program eşliğinde anıldı. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi’nde düzenlenen resim sergisinin ardından; Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Resim Sergisi’nde Polatlı Ülkü Ocakları tarafından vatandaşlara helva ikram edildi. Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel, Ülkü Ocakları Yönetimi ve Polatlı’nın dört bir yanından ülkücü camianın katıldığı anma etkinliklerinde Cumhuriyet Meydanı’nda Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun resimleri sergilendi. Gün boyunca süren etkinliklerin ardından Polatlı Ülkü Ocakları tarafından Kurtuluş Camii’nde Şehit Fırat Çakıroğlu için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Yüksel; “Ülkücü hareket Türk milletini her şeyden çok sevmenin bedelini tarihin her döneminde en ağır şekilde ödemiştir”

Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Vatan ve Millet uğruna 4 Ocak 1968 günü başlayan ‘Ülkücü Şehitler’ kervanına 20 Şubat 2015 günü Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizin adı yazılmıştır. Ülkücü Hareket Vatanını ve Türk Milletini herşeyden çok sevmenin bedelini tarihin her döneminde en ağır şekilde ödemiştir. Mamaklarda, C5’lerde en ağır işkencelere tabi tutulmuş, tabutluklara girmiş, tırnakları sökülmüş aman dilememiştir. iftarını açtıktan sonra hainler tarafından kahpece kurşunlanan ağabeylerimiz gibi; Ege Üniversitesi’nde tarih okurken tarih yazan Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz beş yıl önce bugün vatan hainleri tarafından kahpece şehit edilmiştir. Ülkücü Hareket ne zulümlere boyun eğmiş, ne işkencelerde aman dilemiş, ne de şehadet şerbetini içerken gözünü kırpmamıştır. Türk ve Müslüman düşmanlarına her zaman sarsılmaz bir kaya olarak set olmuş; Türk’ün son kalesi olarak mücadelesine yılmadan devam etmiş, etmeye de devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle beş yıl önce hainler tarafından şehit edilen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu Şad, Mekanı Cennet Olsun.” İfadelerine yer verdi.

Onu Tüm Türkiye andı…

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu TBMM başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde sosyal medyada yüz binlerce kişinin paylaşımları ile Polatlıda Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından şahsi sosyal paylaşım sitesinde ve Polatlı Ülkü Ocakları tarafından da Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun fotoğrafları ile tanıtılarak,mevlit okutularak ve Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara helva dağıtılarak dualarla anıldı.

İşte anma mesajları…

MHP Mersin Milletvekili, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ,TBMM.de gündem dışı söz alarak yaptığı konuşmada ” Büyük Türk milletinin yiğit evladı, iki dünyalık kardeşimiz, şehidimiz, yol ve dava arkadaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu kalbimizde, sevgimizde ve duamızda yaşatacağız. Ruhu şad olsun.”dedi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Mürsel Yıldızkaya “Ege Üniversitesi’nde hain terör örgütü mensuplarınca şehit edilen kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehadetinin 5. yıl dönümünde rahmetle anıyorum.”

Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel “Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizi şehadete erişinin 5. yılında saygı, sevgi, rahmet ve fatihalar ile anıyoruz.” Fırat Yılmaz Çakıroğlu kimdir?

1 Ocak 1991 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğdu. Babası Fuat Mahir Çakıroğlu ile annesi Özlem Çakıroğlu’nun tek çocuğu. 1996 yılında öğretmen olan annesi Özlem Çakıroğlu’nun Diyarbakır’a tayini üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır’da geçirdi.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisiydi. Aynı fakültede formasyon dersleri alan Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusuydu.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf Öğrencisiydi. Aynı fakültede formasyon dersleri alıyordu. Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi.

Ölümü üzerine Fırat Çakıroğlu’nun adı, Türkiye de Tarsus’ta adına açılan spor merkezine, Nazilli’de bir parka verildi. Elvankent’te de adına bir hatıra ormanı oluşturulmuştur, izmir’in Menderes ilçesinde bir spor tesisine ve Aliağa ilçesinde yapılan bir parka, Manisa’da bir kavşağa adı verilmiştir.