Ana sayfa GÜNDEM Polatlı OSB’den Dev İhale

Polatlı OSB’den Dev İhale

446
0
SONY DSC

Atık Su Arıtma Tesisinde İmzalar Atıldı
Polatlı Organize Sanayi Bölgesinin büyümesi ve gelişmesine bağlı olarak artan ihtiyaçları karşılamak için bir Atık Su Arıtma Tesisi projesi üzerinde sürdürülen çalışmada imzalar atıldı.

Polatlı Organize Sanayi Bölgesinin büyümesi ve gelişmesine bağlı olarak artan ihtiyaçları karşılamak için bir Atık Su Arıtma Tesisi projesi üzerinde yaklaşık iki yıllık ön hazırlık çalışması yürütülüyordu. Bu kapsamda yürütülen çalışmalarda proje aşaması Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayı ile tamamlanmıştı. Devam eden süreçte Arıtma Tesisinin ihale süreci başlatıldı ve yapılan ihale sonucunda Çevre Yapı Arıtma Sistemleri Ltd. Şti. firması 11.442.505 lira bedelle ihaleyi kazandı. Birçok Organize Sanayi Bölgesinde yapımları tamamlanan Atık Su Arıtma tesislerini referans gösteren deneyimli firmanın Genel Müdürü Çağlar Özçelikler, karşılıklı imzaların atılması için Bölge Başkanı Erol Ünal ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Bölge Başkanvekili Selçuk Çevikoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Timuçin Işık hazır bulundu. İmzalanan sözleşme ile inşaat aşaması başlatılacak olan Atık Su Arıtma Tesisinin bu yıl içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

Ünal: ‘’Bölgemizin Önemli Bir İhtiyacını Daha Hayata Geçirmiş Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz’’
Atılan imzaların ardından konuşan Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal; ‘’Polatlı Organize Sanayi Bölgesi olarak, bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda projeler üretiyor ve bu projeleri hayata geçiriyoruz. Büyüyen ve gelişen bölgemizin en temel ihtiyaçlarından birisi olan Arıtma Tesisimizin ihale sürecini tamamladık. Bu süreçte, teknik ve idari açıdan tüm detayları en ince ayrıntısına kadar inceleyerek, proje aşamasında bölgemizin menfaatlerini en önde tuttuk. Polatlı OSB Yönetimi olarak, bölgemizin önemli bir ihtiyacını daha hayata geçirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.