Ana sayfa GÜNDEM Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanlığına Celal Ünal Seçildi

Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanlığına Celal Ünal Seçildi

252
0
PAYLAŞ

Ünal: “Acımız büyük, bize düşen merhum başkanımızın emanet ettiği bayrağı daha yukarılara taşımak”

Kurulduğu 2015 yılından bu yana merhum İhsan Edip Doğan ve yönetim kurulu üyelerinin gayretleri ile Polatlı’nın tanıtımında büyük ve tarihi bir görev üstlenen Polatlı İstiklal Madalyalılar derneği, merhum başkan İhsan Edip Doğan’ın vefatından sonraki ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Merhum İhsan Edip Doğan yönetiminde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Celal Ünal başkanlığa seçildi.

Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği yönetim kurulu toplantısında başkan seçilen Celal Ünal, ” İhsan Edip Doğan ağabeyimizin, kıymetli başkanımızın ani vefatı bizleri derinden üzdü. Yaşamı gibi dimdik ve ayakta bir biçimde dünyaya gözlerini yumdu. Onun emekleriyle bugünlere gelen derneğimizi yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve üyelerimizle, bizlere gönül verenlerin desteğiyle onun ideallerindeki yerlere getirmek için çalışmak ödevimizdir. Bu anlamda acı kaybımızın ardından ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Yönetim Kurulumuzu belirledik. ” ifadelerine yer verdi.

Ünal, ”İhsan Edip Doğan ismini yaşatmak adına Polatlı Belediye Meclisinde grubu bulunan siyasi partilerimizin desteğini istiyoruz. ”

Ünal, ” Merhum başkanımız Polatlı’mızın tarihi anlamda hafızasıydı. Polatlı bu bakımdan hafızasını kaybetti. Biz İhsan Edip Doğan isminin Polatlı’mızdaki bir cadde ya da bir parka verilerek yaşatılmasını canı yürekten istiyoruz. Onun Polatlı tarihinin tanıtımındaki gayreti siyaset üstüydü. Bu anlamda Belediye Meclisimize önerge verilmesi noktasında Belediye Meclisimizde grubu bulunan  tüm siyasi, partilerimizin ve Belediye Başkanımızın desteğini talep ediyoruz.” sözleriyle İhsan Edip Doğan isminin yaşatılması konusundaki taleplerini dile getirdi.

Ünal, yeni yönetim kurulu ile birlikte öncelikli hedefleri noktasında, ” Merhum başkanımız ve yönetim kurulumuzun, Polatlı ve Haymana için ” Gazi” ünvanının verilmesi konusunda sayın Cumhurbaşkanımız, TBMM, hükümet temsilciler, milletvekilleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş dünyasının temsilcilerine talebimizi içeren mektupların hazırlanması ve ziyaretlerin gerçekleştirilmesi konusundaki gayretlerimize de devam edeceğiz.  Yine merhum başkanımızın, Kırım savaşı, Osmanlı dönemi savaşları, Sarıkamış, Kore, Kıbrıs ve Zeytin dalı harekâtını kapsayan 32 bin resimden oluşan bir çalışması olmuştu. Bu çalışmayı gençliğe aktarmak ve üzerinde çalıştığı ve tamamlamak üzere olduğu kitabın basımı noktasında girişimlerde bulunmak da önceliğimizdir. ”   dedi.

Selahattin Ekremoğlu – Mukadder Ekremoğlu, ” Polatlı’nın yetiştirdiği bir değer olan İhsan Edip Doğan’ı kaybetmekten büyük üzüntü duyduk”

Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği’ne başsağlığı ziyaretinde bulunan Ankara eski Vali yardımcısı Selahattin Ekremoğlu ve kıymetli eşi TEMA Vakfı Ankara temsilcisi Mukadder Ekremoğlu İhsan Edip Doğan’ın ani kaybından duydukları üzüntüyü dile getirdiler. POTA Genel Koordinatörü Emekli Alb. Kadim Koç ile birlikte ziyarette bulunan Selahattin Ekremoğlu, ” Merhum İhsan Edip Başkanımızla Polatlı’daki tüm şehitlerimizin kayıtlarının bulunarak arşivlenmesi noktasında çalışmalarımız mevcuttu. Polatlı’nın tarihi anlamda tanıtımı noktasındaki gayretleri unutulmaz ” ifadelerine yer verirken, TEMA Vakfı Ankara temsilcisi Mukadder Ekremoğlu, ” Doğan ailesine başsağlığı dileklerimizi iletmek üzere geldik. TEMA Vakfı olarak merhum İhsan Edip Başkanımızın anısına Elazığ Bademli Hatıra Ormanımıza 3 adet fidan dikilmiştir. Doğan ailesinin , Polatlı’mızın acısını yürekten paylaşıyor, merhum İhsan Edip Doğan’a Allahtan rahmet ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.” dedi.

Ömer Doğan, ” Muvazzaf ve emekli bir çok generalimiz arayarak başsağlığında bulundu. Tüm sevenlerine çok teşekkür ediyoruz. ”

Merhum İhsan Edip Doğan’ın oğlu Ömer Doğan, ” Babamın vefatıyla bizleri arayan muvazzaf ve emekli bir çok generalimiz oldu. Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda seveni aradı. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Cenazemize katılan, taziye ziyaretlerinde bulunan tüm Polatlı’lara teşekkür ediyoruz. Babam, babasının yani dedemin emaneti İstiklal Madalyasını onurla taşıdı. Polatlı’nın tarihi anlamdaki tanıtımı için ömrünün son gününe kadar gayret sarf etti. ” dedi.

Gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısının ardından Polatlı İstiklal Madalyalılar Derneği Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu;

Yeni Yönetim Kurulu

Başkan: Celal Ünal

Başkan Yardımcısı: Mehmet Sami Çalışkan

Yönetim Kurulu Üyeleri ;

Şenol Aktay, Burhan Koyaş, Mehmet Çetin,S ezai Kula,Metin Çınar,Orhan Aksoy.